Już od 25 roku życia nasza skóra starzeje się. Proces ten niezwykle przyspiesza po 40-stce. To wynik działania dwóch równoległych procesów:

– zmian wywołanych czynnikami zewnętrznymi (np. promieniowanie UV)

– genetycznych zmian w organizmie

Jednym z wyznaczników naturalnego starzenia się jest białko progeryna. Z wiekiem kumuluje się w komórkach spowalniając procesy naprawcze, co ma odzwierciedlenie w wyglądzie (zmarszczki, utrata elastyczności skóry).


Najnowszej generacji PEPTYD BIOMIMETYCZNY ProgelineTM  główny składnik serii Mi-Mic Bio Lift Laboratorium Kosmetycznego AVA hamuje proces starzenia komórkowego na 4 płaszczyznach.

  1. redukuje produkcję białka przyspieszającego proces starzenia się – progeryny,
  2. aktywuje białko długowieczności komórek,
  3. zwiększa syntezę białka młodości – kolagenu
  4. oraz zabezpiecza go przed degradacją.

 Peptydy biomimetyczne to niewielkie białka wiernie naśladujące mechanizmy działania ich naturalnych odpowiedników i wywieranych przez nie skutków. Peptydy te mogą zastępować składniki, których brak w skórze lub stymulować ją do produkcji brakujących składników.

 

SKŁADNIKI SYNERGICZNE Z ProgelineTM  skutecznie odwracają proces starzenia

kwas hialuronowy – zapewnia optymalny stopień nawilżenia

komórki macierzyste – intensyfikują procesy naprawcze

liposomy witaminy C – działają antyoksydacyjnie

ekstrakt z kiwi – regeneruje naskórek

liposomy kolagenowe – dodają jędrności i elastyczności

kwasy omega 3 i 6 – odbudowują warstwę lipidową naskórka

olej arganowy – natłuszcza i odżywia skórę

ceramidy roślinne – uzupełniają cement międzykomórkowy

 

MI-MIC BIO LIFT GŁĘBOKIE NAWILŻENIE

Krem dla cery dojrzałej wymagającej intensywnego nawilżenia. Najnowszej generacji peptyd biomimetyczny ProgelineTM zwiększa syntezę kolagenu oraz hamuje produkcję enzymów odpowiedzialnych za jego degradację.Zawarty w kremie intensywnie nawilżający kwas hialuronowy wzmacnia proces odmładzania, ogranicza proces odparowania wody ze skóry zatrzymując cząsteczki wewnątrz jej głębokich warstw. Przy regularnym stosowaniu skóra wygląda młodo i promiennie, staje się gładka i odpowiednio nawilżona.


MI-MIC BIO LIFT SKUTECZNA REGENERACJA

Krem do twarzy i szyi wymagającej regeneracji z wyjątkowym kompleksem składników aktywnych. Zawarty w kremie peptyd ProgelineTM, redukuje białko odpowiedzialne za starzenie komórek, przywraca jędrność i sprężystość zapewniając efekt liftingu raz remodelingu skóry.Działanie oleju arganowego, witaminy E i arganowych komórek macierzystych wzmacnia potencjał regeneracyjny komórek naskórka. W efekcie skóra staje się wyraźnie odmłodzona, zregenerowana, jędrna i gładka.

MI-MIC BIO LIFT INTENSYWNE ODŻYWIENIE

Krem głęboko odżywiający skórę do twarzy i szyi z bogatym kompleksem składników aktywnych wygładzających zmarszczki. Sekretem jego skuteczności jest najnowszej generacji peptyd biomimetyczny ProgelineTM. Redukuje progerynę – białko odpowiedzialne za starzenie się komórek i przedłuża ich żywotność.Wyraźnie wygładza zmarszczki i skutecznie ogranicza powstawanie nowych.Dodatkowo omega 3 i 6 oraz ceramidy roślinne wzmacniają strukturę naskórka. W efekcie skóra staje się jędrna, odżywiona oraz ma wyraźnie młodszy i zdrowszy wygląd.

 

MI-MIC BIO LIFT KREM POD OCZY

Wyjątkowo aktywny krem pod oczy o działaniu odmładzającym. ProgelineTM redukuje białko odpowiedzialne za starzenie się komórek zwiększając jędrność i elastyczność skóry.Dodatkowo aktywuje syntezę białka  długowieczności komórek. Zawarty w kremie liposomalny kompleks witaminy C i kolagenu zapewnia intensywne nawilżenie, odżywienie i regenerację delikatnej skóry pod oczami.

 

MI-MIC BIO LIFT BOOSTER – REDUKTOR ZMARSZCZEK

Innowacyjny, intensywnie odmładzający booster przyspiesza naturalne procesy naprawcze naskórka. Skoncentrowana formuła najnowszej generacji peptydu biomimetycznego ProgelineTM skutecznie redukuje zmarszczki i ogranicza powstawanie nowych. Kompleks liposomalno-owocowy bogaty w witaminy i ekstrakt z kiwi odżywia i regeneruje naskórek, a liposomy kolagenowe intensywnie nawilżają skórę i odbudowują jej naturalną barierę ochronną. W efekcie skóra staje się gładka, napięta i młodsza.