Szukasz wrażeń na końcu świata, przemierzasz tysiące kilometrów po to, by zobaczyć coś niespotykanego i niedostępnego w naszym kraju? No właśnie, czy na pewno niedostępnego? Poniżej prezentujemy dwie piękne, polskie krainy, który musisz zobaczyć jak najszybciej!

Dolina Baryczy – kraina tysiąca stawów

W krainie „tysiąca stawów” – jak nazywana jest Dolina Baryczy znajdująca się na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski – tak naprawdę znajduje się ich około 300, jednak i tak jest to największe skupisko stawów hodowlanych w Europie. Jedne z nich – Stawy Milickie należą do sieci jezior odznaczających się w skali świata znaczącym bogactwem ekosystemów. Dolina Baryczy przede wszystkim przyciąga miłośników ptaków i tzw. „birdwatchingu”, jednak każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Jak można spędzić tam czas? Opcji jest wiele. Można spacerować pomiędzy dwoma stawami – Grabownicą oraz Słupickim i zachwycać się przepięknym krajobrazem. Dla osób cierpliwych polecana jest obserwacja ptaków, a także otaczającej przyrody. Na terenie doliny wytyczonych jest także wiele ścieżek rowerowych, których wystarczy na cały, aktywny dzień.

Wśród stawów, które nadają temu krajobrazowi niezwykłego charakteru można wspaniale wypocząć, a także oderwać się od spraw codziennych. Obszar ten jeszcze nie do końca odkryty przez turystów daje nam gwarancję samotnego i spokojnego przemierzania szlaków.

Jeśli zdecydujesz się na odkrycie Doliny Baryczy nie zapomnij o odpowiednim obuwniczym przygotowaniu.

Postaw na model Tetrex Surge Crest, jeśli jesteś mężczyzną ceniącym komfortowe podróżowanie. Zapewni Ci to wyściółka z Lycry® i neoprenu oraz podeszwa środkowa EVA. Dzięki podeszwie zewnętrznej M–Select™ WET GRIP buty te zapewnią doskonałą przyczepność podczas poruszania się w wodzie i na mokrych powierzchniach.

Damski model Tetrex Rapid Crest posiada cholewkę z materiału tekstylnego i syntetycznego, który gwarantuje wyjątkową wygodę noszenia. Stabilność i komfort zapewnia podeszwa środkowa EVA a podeszwa zewnętrzna M–Select™ WET GRIP wpływa na polepszenie przyczepności i bezpieczeństwa poruszania się w wodzie i po mokrych powierzchniach.

Góry Izerskie

Popularne Tatry, Karpaty czy Bieszczady są oblegane przez turystów przez cały rok. Dlatego też my polecamy Góry Izerskie – wymarzone miejsce do uprawiania turystyki rodzinnej. Ich częściowo łagodna linia sprawia, że mogą je zdobywać zarówno starsi jak i młodsi, w związku z tym są idealnym miejscem na majówkowy rodzinny wypad. Znajdziemy tu także wiele rowerowych szlaków – o zróżnicowanej długości i stopniu trudności. Każdy, kto chciałby pozachwycać się urokiem tych terenów, oprócz małych wiosek ma do wyboru także dwa znane miasta urlopowe – Szklarską Porębę oraz Świeradów Zdrój.

Warto wspomnieć, że źródła izerskich potoków i rzek są zasobne w bardzo smaczną wodę i stanowią ich bogactwo. W okolicach uskoku tektonicznego pod Świeradowem Zdrój znajdują się radoczynne stawy, natomiast wody bogate w magnez znajdziemy pod Czerniawą Zdrój. Znaczne obszary w Górach Izerskich są porośnięte łąkami i kosodrzewiną. Największy z nich to Izerska Łąka, przez którą płynie Izera. To jedna z najbardziej niezwykłych rzek w Polsce, ponieważ jej górny bieg wygląda jak dolny wielu innych rzek.

Decydując się na wycieczkę w Góry Izerskie zadbaj o odpowiednie obuwie, aby wygodnie i bezpiecznie spędzić czas.

MQM Flex Mid GTX to model dla mężczyzn, idealny do górskich wędrówek. Dzięki wzmocnieniu Hyperlock™ TPU wokół pięty gwarantuje bezpieczeństwo podczas szybkich zbiegów i nagłych skrętów, a podeszwa zewnętrzna M–select™ GRIP zapewnia przyczepność na różnych powierzchniach. Model ten posiada również żłobioną podeszwę środkową FLEXconnect™ EVA o właściwości dwukierunkowego zginania, co polepsza                         zwinność i zwiększa stabilizację.

Model White Pine Vent jest odpowiedni dla wszystkich kobiet ceniących sobie produkty łączące ciekawy design z praktycznymi rozwiązaniami. Kinetyczna wkładka z technologią FIT™ zwiększającą jej elastyczność, a poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell® Air Cushion amortyzuje wstrząsy i poprawia stabilność.

***

Merrell to obuwie, które wraz ze swoimi użytkownikami tworzy prawdziwe historie. Ponad 30-letnie doświadczenie sprawia, że dociera do najbardziej wymagających entuzjastów aktywnego wypoczynku. Kiedy mówisz Merrell myślisz – wysoka jakość, niezawodność, sprawdzone technologie.

http://www.merrell.pl/