Pot wydzielany przez człowieka stanowi istotny element gospodarki cieplnej organizmu. Świeży pot jest bezwonny, a jego nieprzyjemny zapach powodują namnażające się bakterie wchodzące w reakcję z potem (pot w połączeniu ze złuszczonym naskórkiem stanowi dla bakterii idealną pożywkę). Na zapach potu istotny wpływ ma dieta, ilość spożywanych płynów, stany chorobowe, czy właściwe przestrzeganie zasad higieny osobistej. Pocenie się jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, a pot przede wszystkim pełni funkcję termoregulacyjną. Pocąc się ochładzamy ciało, jednocześnie oczyszczając organizm z zalegających w nim toksyn. O ile zapach potu czy jego ślady na ubraniu są jeszcze dopuszczalne i tolerowane w siłowni czy saunie, tak we wszystkich innych okolicznościach budzą raczej nieprzyjemne skojarzenia. Dlatego za wszelką cenę staramy się maskować nieprzyjemny zapach, by uniknąć uczucia dyskomfortu i wstydu.

Stosowanie antyperspirantów od dłuższego czasu budzi wiele kontrowersji. Coraz więcej osób oburza fakt, że wiele kosmetyków w swoim składzie zawiera szkodliwe dla organizmu, a nawet rakotwórcze aluminium, a samo działanie antyperspirantów poprzez hamowanie i blokowanie potliwości ingeruje i zaburza naturalne procesy zachodzące w organizmie. Odopowiedzią na te zarzuty i oczekiwania konsumentów stała się holenderska receptura, która oferuje skuteczność antyperspirantów nie szkodząc organizmowi. Jak to możliwe?

Nuud Antiodorant zamiast blokować czy hamować potliwość, eliminauje nieprzyjemny zapachu potu, rozwiązując nasz największy problem bez ingerencji i szkodliwości dla organizmu. Kosmetyk zawiera mikrocząsteczki srebra wpływające za neutralizację bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Nie zawiera aluminium, parabenów, alkoholu, soli ani żadnych chemikaliów. Za to wśród pozostałych składników znalazły się naturalne olejki: kokosowy, migdałowy i rycynowy. W kosmetyku nie znajdziemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany przez wegan.

Kolejnym atutem Nuud Antiodorant jest jego wydajność. Opakowanie zawierające 15ml  produktu wystarcza na 6 tygodni. Kosmetyk jest bardzo wydajny, warto jednak wiedzieć, że nie trzeba stosować go codziennie, by zachować jego stuprocentową skuteczność. Niezależnie od tego jak aktywny tryb życia prowadzimy, Nuud Antiodorant stosuje się 1-3 razy w tygodniu.

Nuud Antiodorant nie pozostawia śladów na ubraniach ani na ciele, nie posiada także zapachu, dzięki czemu nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych perfum. Kosmetyk spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Sam produkt w żaden sposób nie szkodzi organizmowi, a jego opakowanie środowisku, bowiem tubka produktu została wykonana z bioplastiku pozyskanego z trzciny cukrowe, zaś opakowanie, wyprodukowane z niebielonego kartonu FSC, jest całkowicie biodegradowalne. Nie powinien dziwić więc fakt, że Nuud Antiodorant zachwycił nawet najbardziej wygórowane gusta.

Na koniec należy wspomnieć, że oryginalny produkt Nuud Antiodorant można nabyć na stronie drogerii internetowej Kinky Winky.