Colorissim od V33 – farby do wnętrz w nowatorskim stylu

Obserwatorzy trendów są zgodni. Powoli mija moda na wnętrza utrzymane w jasnej kolorystyce. Dominujący do tej pory, szczególnie w Polsce, styl skandynawski, powoli ustępuje miejsca bardziej zdecydowanym kolorystycznie aranżacjom. Ciemniejsze barwy jednak nie muszą oznaczać rezygnacji z rozświetlonych ścian. Dzięki farbom satynowym Colorissim od V33, które mocno opalizują, możemy do naszych mieszkań wprowadzić nowoczesną stylistykę.

Intensywne barwy ze świetlistym efektem

W polskich warunkach klimatycznych, gdzie przez dużą część roku wcześnie zapada zmrok, wiele osób boi się zdecydowanych i mocno nasyconych kolorów. Obawiają się, że ciemniejsze barwy pozbawią wnętrza światła. Chcąc pozostać w zgodzie z światowymi trendami, można zdecydować się na farby z głębokim efektem satynowym. Mocno opalizujące farby Colorissim, dają spektakularny efekt. Barwy, które proponuje V33 w linii swoich produktów premium, są zgodne z najnowszymi trendami w stylizacji lansowanymi przez światowych specjalistów. Francuska firma nowoczesne farby akrylowe oferuje w 24 kolorach. Wśród barw znajdziemy między innymi modne obecnie odcienie szarości, beży oraz kolor czarny.

Wybór farby do mieszkania czy domu to nie tylko decyzja odnośnie koloru ścian. Popularne staje się barwienie również innych elementów wyposażenia, które z biegiem czasu poszarzały lub pożółkły. Obecnie również drzwi, wewnętrzne drewniane balustrady czy kaloryfery mogą przyjmować różne barwy. W doborze kolorów mamy pełną dowolność, warto jednak pamiętać, że różne rodzaje farb, mogą dać niezadowalający efekt w postaci bardzo różniących się od siebie faktur. Zatem, aby zachować jednolitość wnętrza, dobrze jest postawić na jeden rodzaj farb, nawet jeśli malujemy nimi różne powierzchnie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, V33 udało się wprowadzić na rynek farby Colorissim, którymi można malować nie tylko ściany, ale również boazerie, drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe oraz elementy metalowe.

Unikalna formuła

Ważne są również względy praktyczne w doborze odpowiedniego produktu jakim chcemy malować wnętrza. Linia Colorissim ma szerokie zastosowanie. Aksamitna, gęsta konsystencja farby ułatwia nakładanie i pozwala na pozostawienie na powierzchni grubszej warstwy już po jednokrotnym malowaniu wałkiem. Farba ma wydajność ok. 10 m² z 1 litra. Elastyczna formuła Colorissim nadaje się do malowania „pracujących” elementów ścian, na przykład łączeń płyt kartonowo-gipsowych. Specjalna struktura mikrocząsteczek farby daje wyjątkową przyczepność, elastyczność i jednorodność powłoki, 
a zawartości substancji antykorozyjnych powoduje, że można ją z powodzeniem stosować na kaloryferach czy metalowych ościeżnicach. Do Colorissim dodawany jest również dwutlenek tytanu, który sprawia, że farba bardzo dobrze kryje już przy pierwszej warstwie (98%). Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego nanocząsteczki z Colorissim wchodzą w reakcje utleniania oraz redukcji, które osłabiają przyczepność zabrudzeń do powierzchni farby. Farba jest w pełni zmywalna – tworzy wyjątkowo mocną powłokę, odporną na zabrudzenia i umożliwiającą łatwe oraz skuteczne czyszczenie.