Krysia Zajkowska to niezwykle utalentowana, pełna pasji artystka. Mimo młodego wieku, tj. 17 lat, występowała już w takich artystycznych przedsięwzięciach jak np. musicale „Nędznicy” w Śródmiejskim Teatrze Muzycznym i „Zakochaj się w mojej Warszawie” czy spektakle „Amazonki i Wikingowie” w Teatrze Roma i „Lamalia” w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie wcielała się w główne role.

Choć Krysia uwielbia występować na scenie przed zgromadzoną publicznością, doskonale czuje się również w studio nagraniowym. Artystka do tej pory wydała single pt. „Magia”, „To ja” oraz „Gdyby cofnąć czas”. To właśnie ten ostatni utwór miał premierę niedawno, bo 5 sierpnia. Przy tworzeniu tej kompozycji Krysia współpracowała z uznanymi i doświadczonymi twórcami polskich piosenek – za muzykę odpowiedzialny jest Filip Siejka (pracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem czy Natalią Kukulską), a za tekst Marek Dutkiewicz (to dzięki niemu powstały jedne z największych przebojów polskiej muzyki, takie jak „Chodź, pomaluj mój świat”, „Aleją Gwiazd” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”). „Gdyby cofnąć czas” to osobista ballada traktująca o rozstaniu z bliską osobą i wspomnieniami z nią związanymi. Pokazuje, że nawet młode osoby, takie jak Krysia, mogą doświadczyć tych bolesnych, choć trudnych do uniknięcia przeżyć. Tekst opowiada również o tym, że nie mamy wpływu na przemijający czas oraz że czasami naprawienie popełnionych błędów jest niemożliwe. Wykonanie Krysi jest emocjonalne, a jej głos niezwykle melodyjny, co sprawia, że piosenka zapada w pamięć. Już po pierwszym wysłuchaniu zanucenie utworu nie powinno stanowić problemu. W drugiej części piosenki została użyta technologia Auto-Tune, aby jeszcze bardziej podkreślić głębię głosu Krysi. Teledysk, który dostępny jest na platformie Youtube, został nakręcony w pięknych okolicznościach przyrody. Krysia śpiewa wśród malowniczych łąk, pól i lasów, co kojarzy się z sielskim, wakacyjnym klimatem. Niezależnie od wieku, słuchając tej piosenki każdy może przenieść się w sentymentalną podróż, pomyśleć o swoich minionych, obecnych i przyszłych miłościach, a także docenić to, co się obecnie posiada.

Młodszych słuchaczy z pewnością zainteresuje fakt, że w klipie zostały wykorzystane elektryczne hulajnogi, zyskujące ostatnio coraz większą popularność.

W swojej twórczości Krysia wykorzystuje rzadko spotykaną jak na 17 lat dojrzałość, zdobyte doświadczenie sceniczne, a także młody wiek, który nadaje jej kompozycjom świeżości i kreatywności. Uzyskanie aprobaty takich uznanych twórców jak właśnie Dutkiewicz i Siejka, w połączeniu z imponującym talentem sprawia, że Krysia ma duże szanse na zrobienie wspaniałej kariery. Jej dotychczasowe osiągnięcia to z pewnością dopiero początek pięknej muzycznej przygody.

 Link do teledysku – https://www.youtube.com/watch?v=RNGUj2f8eWE