W zaprojektowanym na nowo showroomie uwagę przyciąga składający się z łuków sufit. Inspirację do powstania nieregularnych sklepień architekci zaczerpnęli ze stambulskiej łaźni Kılıç Ali Paşa z 1577 roku. Hammam ten jest częścią imponującego kompleksu Sułtana Sulejmana Wspaniałego. Zaprojektowane przed wiekami miejsce służyło pielęgnacji ciała i ducha, było również miejscem spotkań towarzyskich i zawierania interesów. W mediolańskim showroomie imponujący sufit kontrastuje z resztą wystroju wnętrza, które utrzymane jest w surowym, eleganckim stylu. Na 500 mkw. wyeksponowane zostały urządzenia i meble marki, wśród których nie zabrało tegorocznych nowości.

Intreccio, proj. Paolo Ulian

Wolno stojąca umywalka wykonana jest w całości z marmuru. Jej kształt jest rezultatem poszukiwań związków między znanym od starożytności materiałem a nowoczesnymi technikami. W rezultacie powstał projekt o dynamicznym charakterze, składający się z koncentrycznych kamiennych elementów. Przesunięte względem siebie i zmniejszające średnicę marmurowe pierścienie nadają modelowi lekkości. Efekt ten dodatkowo podkreśla zainstalowane wewnątrz umywalki oświetlenie.

 

Collage, proj. Luca Galofaro

W kręgu zainteresowań Luci Galofaro, architekta i wykładowcy, znajdują się badania nad związkami architektury i sztuki. Kolaże jego autorstwa, przedstawiające różne architektoniczne obiekty, wykorzystane zostały do powstania nowej kolekcji luster. Oprawione w ramki obrazki posiadają naklejone na szkło lustra, tworząc trójwymiarowe kolarze. W ten sposób powstaje relacja z obserwatorem, który staje się częścią obrazu.

 

Eclipse, proj. Marco Di Paolo

Nowa wanna Eclipce ma owalny, przypominający jajko kształt. Komfort użytkowania zapewnia jej ergonomiczna forma oraz zintegrowana półka na akcesoria. Wanna dostępna jest w wersji z kompozytu Cristalplant oraz marmuru.

 

Albume, proj. Carlo Colombo

Wolno stojąca umywalka Albume to połącznie przeciwieństw. Zestawiono w niej nie tylko różne geometryczne kształty, ale także kolory i materiały. Solidna podstawa wykonana jest z żywicy lub marmuru. Kontrastuje z nią delikatna, przezroczysta misa, dostępna w dwóch kształtach.  Wykonana jest ona z materiału Cristalmood – to patentowane przez Antionio Lupi tworzywo jest przezroczystą żywicą, wybarwianą w różnych kolorach.

Produkty Antonio Lupi obejrzeć i kupić można w showroomie MOOD. www.mood-design.pl