Beztackowa konstrukcja sprawia, że wkładanie lub wyjmowanie dysków nie sprawia problemów. Wystarczy wsunąć napęd 3,5” i podłączyć. Nie ma potrzeby użycia śrub, tac lub narzędzi. Dzięki przyciskowi szybkiego wysuwania napędu, jego wymiana przebiega błyskawicznie. Przełącznik zasilania i dioda statusu LED zapewniają pełną kontrolę nad podłączanym dyskiem. Dolna kieszeń umożliwia zainstalowanie dowolnego, ultracienkiego napędu optycznego o wysokości 9,5 mm, co ułatwia przeglądanie i przenoszenie nośników optycznych, takich jak CD, DVD i Blu-Ray. Zarówno napęd 3,5”, jak i ODD są zasilane przez 15-pinowe złącze SATA, redukując plątaninę kabli i zwiększając wydajność systemu. Opcjonalnie dodatkowy zestaw Icy Dock 2.5” HDD / SSD hot-swap może zostać dołączony do MB971SPO-B, jeśli wymagany jest dostęp do 2,5-calowych dysków.

Oszczędność miejsca

DuoSwap MB971SPO-B jest idealny dla małych systemów, w tym kompaktowych komputerów do gier, komputerów multimedialnych, komputerów multimedialnych i domowych serwerów. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, często pojawia się konieczność wyboru między potrzebnymi funkcjami. DuoSwap pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Bezproblemowa instalacja ODD i 3,5” HDD

Aby zainstalować 9,5-milimetrowy napęd optyczny, wystarczy włożyć go do dolnej wnęki i zabezpieczyć za pomocą dołączonych śrub. Z kolei, aby zainstalować 3,5-calowy dysk twardy, wystarczy wsunąć go do górnej wnęki i wcisnąć do środka. Nie ma potrzeby stosowania tac, śrub ani narzędzi.

Ulepszony mechanizm wprowadzania dysku

Włożenie 3,5-calowego dysku jest wspomagane przez mechanizm prowadzący i dwustronny stabilizator. Dzięki nim napęd utrzymuje stabilne połączenie z wewnętrznym złączem SATA oraz jest chroniony przed uszkodzeniem, jeśli system zostanie uderzony. Po włożeniu napędu mechanizm ten działa tak, aby poprowadzić dysk bezpośrednio do złącza.Wyjęcie napędu jest proste. Po naciśnięciu przycisku ramię wyrzucające delikatnie i bezpiecznie wysunie dysk.

Wypełniony funkcjami

Aby monitorować aktywność, w MB971SPO-B umieszczono diodę LED. Niebieskie światło oznacza, że urządzenie jest zasilane. Kiedy dysk jest w użyciu, dioda miga.

Dla wygody użytkownika dołączony jest przycisk wyłączający zasilanie dysku 3,5”. Pozwala to fizycznie odciąć dysk od mocy, bez konieczności całkowitego usunięcia go z obudowy.

3,5-calowa zatoka została wyposażona w osłonę przeciwkurzową, która pozostaje zamknięta, gdy napęd nie jest używany. Dodatkowo wnęka ODD ma zdejmowalną osłonę przeciwpyłową, którą można przechowywać wewnątrz urządzenia, gdy wnęka jest zajęta, po czym może być ponownie założona jako osłona, jeżeli wnęka jest pusta.

DuoSwap MB971SPO-B obsługuje zarówno 7-pinowe, jak i 15-pinowe kable zasilające SATA z zatrzaskami, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał się martwić o niezamierzone odłączenie kabli od obudowy. Po podłączeniu, kable zostaną zablokowane na miejscu.

Kluczowe cechy:

 • Kompatybilny z dowolną standardową wnęką 5,25”
 • Mieści 1x dysk twardy 3,5” SATA i 1x napęd optyczny 9,5 mm
 • Dwufunkcyjny mechanizm prowadzący i stabilizator
 • Beztackowy, bezśrubowy i beznarzędziowy montaż dysku 3,5”
 • Sprężynowa osłona przeciwkurzowa do wnęki 3,5” na dysk, osłona przeciwpyłowa do wnęki na ODD
 • Oba pola zasilane są przez 15-pinowe złącze SATA
 • System blokady Eagle-Hook utrzymuje dyski zabezpieczone w obudowie
 • Niebieska dioda aktywności napędu
 • Przełącznik zasilania HDD z dostępem z przodu. Fizycznie odłącz zasilanie bez wyjmowania napędu.
 • Idealny zestaw do aktualizacji pamięci dla systemu o niewielkich rozmiarach, który ma ograniczoną przestrzeń ekspansji, takie jak kompaktowe komputery do gier, PC z centrum multimedialnym, komputery HTPC czy serwery domowe.
 • Zatrzask blokujący zarówno dla 7-pinowego, jak i 15-pinowego złącza SATA

Dystrybutorem produktów Icy Dock w Polsce jest MOSPAN.