Urok włoskiego krajobrazu pomógł projektantom z Villeroy & Boch opracować koncepcję płytek Bellagio. Połączenie imitacji marmuru i terrazo pozwoliło na uzyskanie wyjątkowego wzoru kamienia, którego nie znajdziemy w przyrodzie. Wygląd naturalnego, żyłkowatego marmuru zyskał niezwykle nowoczesny wygląd, dzięki dyskretnym, nierównym inkluzjom przypominającym terrazzo. Dzięki temu kolekcja Bellagio sprawdzi się doskonale m.in. w minimalistycznie zaprojektowanych pomieszczeniach, ale nie tylko… Dzięki delikatnemu kolorowi i imitacji naturalnego marmuru będzie ona doskonale prezentowała się w każdym pomieszczeniu niezależnie od stylu.

Płytki z kolekcji Bellagio można wykorzystać zarówno na podłogę, jak i na ścianę. Na podłogi dostępne są trzy formaty – 30 x 60 cm, 60 x 60 cm i 60 x 120 cm. W zależności od pomysłu i koncepcji, można układać je korzystając tylko z jednego z formatów lub mieszać ze sobą różne kombinacje. Płytki wyróżniają się połączeniem naturalnych materiałów z chłodnym, ale unikalnym odcieniem szarości. Ich powierzchnia jest gładka lub matowa, co pozwala na dopasowania ich do każdego wnętrza i preferencji użytkowników. Dodatkowo, aby urozmaicić wnętrze, projektanci zaproponowali płytki, które łączą w sobie mat z lapatowaną powierzchnią. Mają one wyrazisty wygląd, dzięki któremu można się… pobawić! Sprawdzą się zarówno jako pas dekoracyjny, jak  i obramowanie ściany. Mozaika 5 x 5 cm na siatce 30 x 30 cm otwiera jeszcze więcej możliwości dekoracyjnych. Płytki ścienne Bellagio dostępne są w dwóch formatach, tj. 30 x 60 cm i 40 x 120 cm. Sprawdzą się one na ścianach zarówno w łazience, jak i kabinie prysznicowej. Światło, które na nie pada w takiej aranżacji, współgra bezpośrednio z kolorem płytek, przedstawiając… niedopowiedziany wzór. A dzięki błyszczącej powierzchni płytek jest on niezwykle efektowny.

Kolekcja Bellagio pozwala na aranżację płytek ceramicznych w całym domu, niezależnie od wybranego stylu. Sprawdzą się one również w budynkach komercyjnych takich, jak gabinety, budynki biurowe, restauracje i hotele, które będą zaprojektowane we współczesnym, nowoczesnym stylu.