Głównym celem fundacji jest otoczenie opieką chorych dzieci oraz ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, starając się dać im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby. W szczególności dla dzieci ma to niezwykle dobry wpływ, by uwierzyły w to, że pomimo choroby nie są sami i uda im się wyzdrowieć. Fundacja opiekuje się pięcioma dziecięcymi onkologicznymi ośrodkami w Polsce, a także dedykuje swoje wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce i zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych w Słowacji, Rumuni, Turcji, oraz na Ukrainie i Litwie. Jej członkowie starają się spełniać marzenia swoich podopiecznych, organizują koncerty z gwiazdami, igrzyska sportowe oraz pokazy mody, podczas których w rolę modeli wcielają się mali pacjenci.

Od 1 marca 2021 roku, w związku ze śmiercią założyciela fundacji oraz prezesa zarządu, Tomka Osucha, fundacja zmieniła nazwę na „Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha”. Dodatkowo prezesem zarządu została Justyna Sypka, która od wielu lat wspiera fundację i wielokrotnie była partnerem organizowanych wydarzeń. Członkiem zarządu nadal zostaje Zuzanna Podkowicz, od lat pracująca dla fundacji.

Działalność fundacji nie zmienia charakteru, wciąż będzie wspierać dzieci oraz ich rodziców w walce z chorobą oraz będzie starać się spełniać ich marzenia. Jedną z corocznych imprez, którą fundacja organizuje jest onko-olimpiada dla dzieci po przebytej chorobie, których celem jest przełamywanie stereotypów wobec chorób onkologicznych i budowanie pewności siebie u dzieci. Dzięki jej działalności zarówno dzieciom, jak i rodzicom jest o wiele łatwiej przejść przez chorobę, co daje im wiarę na lepsze jutro. Jest to niezwykle ważne, by wspierać ich od samego początku i dać im poczucie, że nie są sami.