Na tegorocznych targach Salone del Mobile CC Tapis wraz ze Studio MILO przygotowało specjalną aranżację showroomu i stanowiska na targach, które były tłem dla zaprezentowania nowej kolekcji „Spectrum: Killer Knots from outer space”. Jej autorami jest sześciu wybitnych światowych projektantów: Martino Gamper, Patricia Urquiola, David/Nicolas, Studiopeppe, Maarten de Ceulaer, Germans Ermics. Inspiracją dla dywanów był system solarny, podróże międzygwiezdne oraz estetyka futuryzmu zmieszana z latami osiemdziesiątymi.I tak np. Patricia Urquiola urzekła kolorystyka starej fabryki Forda, Maartens de Ceulaer sięgnął do dzieł osiemnastowiecznych animalistów, a Martino Gamper zafascynował się technicolorem.Dodatkowo CC Tapis zaproponowało nowe warianty kolorystyczne w swoich wcześniejszych projektach Bliss, Envolee, Visioni oraz Triple Slinkie. 

Warto wspomnieć, że wszystkie elementy pawilonu targowego po zakończeniu ekspozycji uległy recyclingowi lub zostały wykorzystane w innych projektach. Drewno użyte do zbudowania podstaw i stelaży pochodziło z certyfikowanych upraw i legalnych wycinek. 

CC Tapis to mała rodzinna firma, którą 18 lat temu założyło we Francji małżeństwo pasjonatów – Nelcya Chamchadeh i Fabrizio Cantoni. Ich wspólna miłość do perskiego rzemiosła, a zwłaszcza do dywanów była impulsem do założenia biznesu, który łączyłby poszanowanie dla tradycyjnych technik tkackich z nowoczesnym myśleniem o projektowaniu. Chamchadeh i Cantoni znaleźli odpowiednich artystów-tkaczy w Nepalu. W 2011 roku studio projektowe przeniesiono do Mediolanu, a kierownictwo artystyczne marki objął Daniele Lora.

Co czyni dywany CC Tapis tak wyjątkowymi? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Po pierwsze ręczne wykonanie. Od wielu wieków tkacze z Wyżyny Tybetańskiej dostarczali jedne z najdroższych oraz najdelikatniejszych dywanów na dwory możnowładców Azji oraz Europy. W zbiorach cesarzy Chin znajdowały się najlepsze jedwabne kobierce z Tybetu. Do tkania CC Tapis używa wyłącznie wełny pochodzącej z Nepalu, która farbowana jest przy użyciu tradycyjnych technik, niejednokrotnie barwnikami pochodzenia roślinnego.

Najwyższej jakości jedwab pochodzi z Indii i Chin. Wełna, by stać się wyjątkowo delikatna i luksusowa musi być płukana w miękkiej wodzie. Do tego procesu CC Tapis wykorzystuje górską, himalajską deszczówkę. Dlatego końcowy produkt jest tak luksusowy i przyjemny w dotyku. Stare techniki tkackie sprawiają, że dywany CC Tapis są bardzo zbite, gęste a zarazem puszyste. Każdy dywan jest ręcznie strzyżony co pozwala uzyskać różne wysokości włosia oraz bardzo trudny do osiągnięcia efekt przejścia kolorystycznego ombre. Każdy projekt w ofercie marki można spersonalizować pod względem palety barw czy wielkości.

Wszystkie dywany wykonywane są na specjalne zamówienie a czas oczekiwania to około trzy miesiące. Prawdziwy luksus nie znosi pośpiechu. Markę oferuje www.mood-design.pl