VIAON powstał dzięki decyzji biznesowej firm  INELO oraz OCRK –  liderów rozwiązań dla branży TSL. W świetle zmian legislacyjnych oraz prowadzenia działalności w dynamicznym sektorze transportowym, VIAON stwarza nowe możliwości dla firm przewozowych, eliminując konieczność poszukiwania rozwiązań u kilku różnych dostawców. Utworzenie nowej marki ma na celu ułatwienie dostępu do nowoczesnych rozwiązań dla przedsiębiorstw związanych z transportem osób i towarów na terenie Europy.  „Decyzja o połączeniu potencjału INELO, OCRK i GBOX podyktowana była zmianami w branży transportowej. Dopasowujemy się do dynamicznego otoczenia TSL, zauważamy potrzeby firm transportowych, dlatego też zdecydowaliśmy o stworzeniu jednego dystrybutora usług i produktów, który spełni oczekiwania branży, dając jednocześnie możliwości wykraczające poza znane do tej pory standardy” – tłumaczy Bartosz Najman, Chief Excecutive Officer VIAON.

Synergia doświadczeń i energii trzech marek pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał płynący z dedykowanych rozwiązań dla firm transportowych oraz na skorzystanie z produktów i usług wszystkich marek, będących pod parasolem VIAON. Co więcej, dzięki integracji rozwiązań telematycznych oferowanych przez markę GBOX z usługą OCRK Premium będzie możliwość pełnej kontroli nad czasem pracy kierowcy. Jest to kluczowe, zwłaszcza w sytuacji oddelegowania kierowców do krajów objętych obowiązkowym wynagrodzeniem minimalnym.

„Przewidujemy, że powstanie marki VIAON wpłynie nie tylko na zwiększenie potencjału rynkowego INELO, OCRK oraz GBOX i pozwoli na konsolidację naszych działań na terenie Europy, ale przede wszystkim ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie działalności transportowej” – ocenia Bartosz Najman.

Dostęp do pełnej oferty dystrybutora ułatwia zintegrowana sieć ponad dwudziestu profesjonalnych doradców na terenie kraju. VIAON posiada na chwilę obecną klientów w 14 krajach Europy, m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czechach oraz w Polsce. Szacunkowa wartość rynku transportowego w tych krajach w sumie może sięgać ok. 700 miliardów euro, stanowiąc tym samym jedną z największych gałęzi gospodarki Starego Kontynentu.

Z usług i produktów dystrybuowanych przez VIAON korzystają nie tylko firmy transportowe, ale również polskie instytucje państwowe, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego, Izba Celna czy Policja, a także zagraniczne np. niemiecka BAG czy brytyjska DVA, DVSA (Driver & Vehicle Standards Agency).