„Nowa kolekcja Etherius Gradient nawiązuje do radości, która płynie z podróżowania. Duży nacisk położyliśmy także na estetyczny wygląd i niebanalny styl” — komentuje Carsten Kulcke, dyrektor generalny Victorinox Travel Gear. „Jednocześnie kolekcja została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyższy poziom ochrony, jakości i funkcjonalności, a inspiracją do tego był szwajcarski nóż oficerski, na którym nasi klienci polegają od wielu lat”.

 

Słowo „eter” (ang. ether) zawarte w nazwie walizek nawiązuje do przejrzystych, podniebnych przestworzy, które znajdują się wysoko nad chmurami, dlatego walizki Etherius są ultralekkie. Walizka na kółkach global carry-on waży tylko 2,8 kg.  Mimo niskiej wagi elementy kolekcji są wyjątkowo wytrzymałe, a to dzięki zastosowaniu odpornego na pęknięcia, w 100% czystego poliwęglanu.

 

Metaliczny efekt gradientu osiągnięto przez nałożenie kolorowej powłoki na powierzchnię tego twardego materiału przed uformowaniem skorupy walizki. Podczas procesu formowania powłoka staje się częścią poliwęglanu, w wyniku czego powstaje wysoko odporny na zarysowania wzór, który pokrywa całą skorupę od krawędzi do krawędzi. W celu zapewnienia większej ochrony w najbardziej narażonych na uszkodzenia obszarach walizki zastosowano osłony narożników.

 

Pełna kolekcja składająca się z dwóch walizek kabinowych i dwóch walizek na bagaż rejestrowany zawiera również rozwiązanie ułatwiające pakowanie. Złożone ubrania pozostaną bezpiecznie umieszczone w walizce dzięki zastosowaniu pasków kompresyjnych w kształcie litery Y, które pozwolą uniknąć zagnieceń. Aby uzyskać więcej miejsca, walizkę można powiększyć za pomocą systemu zamków błyskawicznych. Dwie przegrody, z których jedna jest elastyczna, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą umieścić swoje rzeczy w osobnych komorach.

 

Dodatkowe funkcje obejmują: wygodny uchwyt, podwójną rączkę z przyciskiem, którą można zablokować w różnych pozycjach w zależności od wybranej wysokości, oraz kółka Hinomoto jakości premium o średnicy 55 mm. Z myślą o podróżnych, którzy cenią bezpieczeństwo i szukają dodatkowych zabezpieczeń przewożonych rzeczy w walizce zastosowano zamek szyfrowy z atestem Travel Sentry®, który umożliwia kontrolerom ds. bezpieczeństwa transportu otwarcie walizki bez powodowania uszkodzeń oraz jej ponowne zamknięcie po zakończeniu inspekcji. Jednocześnie program odzyskiwania kodów dostępowych do zamków szyfrowych (Access Lock Combination Recovery Program) umożliwia klientom rejestrację oraz, w razie potrzeby, odzyskanie kodu za pośrednictwem strony www.victorinox.com.

 

Elegancka i funkcjonalna kolekcja Etherius Gradient to doskonały wybór, który ożywi podróże po całym świecie i nada im lekkości i swobody.