Należy jednak pamiętać, że aby terapeutyczna metoda zwana normobarią zadziałała, a przede wszystkim nie zaszkodziła zdrowiu użytkownika, cały proces musi odbywać się w odpowiednich do tego celu warunkach, w komorach sprawdzonych i bezpiecznych. Niestety na rynku zaczęły się pojawiać się niebezpieczne podróbki komór, na które trzeba uważać!

 

NORMOBARIA TO SKOMPLIKOWANY PRZEPIS

Komora normobaryczna to komora ciśnieniowa, w której panuje unikalna wzbogacona w tlen, a także wodór i dwutlenek węgla atmosfera. Przebywanie w komorze przynosi wiele zdrowotnych benefitów, m.in. poprawia stan organizmu, zwiększa odporność, dotlenia. Reasumując poprawia zdrowie i jakość życia.

Na odpowiednie działanie takiej komory składa się wiele czynników. Komory grupy Ekonstal to skomplikowany produkt zaprojektowany przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Zanim został dopuszczony do użytku, był zgodny z przepisami i aby był w pełni bezpieczny dla osób z niego korzystających, musiał przejść przez wiele testów.

PRZEMYŚLANY PROJEKT I ODPOWIEDNIE WYKONANIE

Komory normobaryczne grupy Ekonstal, które są na tym młodym rynku już od ponad dwóch lat to także zaawansowana technologia. Produkt wykonany jest z atestowanych materiałów najwyższej jakości. Komora wyposażona jest m.in. w zabezpieczenie przeciwpożarowe i czujniki monitorujące parametry atmosfery panującej wewnątrz komory co 5 sekund oraz w niezbędne zawory bezpieczeństwa te normalne, jak i awaryjne w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Komora ciśnieniowa grupy Ekonstal jest w pełni automatyczna. Zbiornik wykonany jest z wysokiej jakości stali pokrytej zabezpieczającą farbą antykorozyjną atestowaną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Ponadto komory Ekonstal zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod względem jakości i bezpieczeństwa, na co dostały odpowiedni certyfikat w styczniu 2019 roku.

NIEBEZPIECZNI NAŚLADOWCY, NIEBEZPIECZNE PRAKTYKI

Przemyślana, zaprojektowana przez fachowców i wykonana z najwyższej jakości materiałów komora normobaryczna to podstawa dla dobrze przeprowadzonego zabiegu, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Niestety ostatnio na rynku zaczęły pojawiać się firmy i osoby oferujące produkty imitujące i próbujące naśladować atestowane komory normobaryczne grupy Ekonstal. Należy podkreślić, że korzystanie z komór, które nie spełniają kryteriów bezpieczeństwa może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jednym z przykładów takich przedsięwzięć jest „komora” tworzona przez osobę prywatną z Pomorza, która twierdzi, że jej produkt jest zbudowany na potrzeby własne, jeżeli natomiast te potrzeby miałyby polegać na wpuszczaniu tam innych ludzi, wiąże się to z bezpośrednim ryzykiem dla ich zdrowia!

Ponadto zbiornik komory, która powstaje, zrobiony jest ze starych pojemników po chemii lub materiałach niewiadomego pochodzenia w nich składowanych. Takie zbiorniki nadają się tylko na złom, a przebywanie w nich może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Blacha, z której są wykonane może wyglądać na czystą, pamiętać jednak trzeba, że nie da się oczyścić blachy w 100% z chemii, która była w niej składowana latami. Dodatkowo „wynalazki” tego typu stawiane są bez żadnego pozwolenia. Wiele osób inwestuje w komory wiedząc, że dają atrakcyjną stopę zwrotu, ale pamiętajmy, że pozorna oszczędność na podrobionej komorze może okazać się całkowitą katastrofą finansową, jeśli nadzór budowlany nakaże usunięcie niezgłoszonego obiektu.