Warto zatem odpowiednio przygotować się na swój letni wyjazd, nie tylko pakując wszystkie niezbędne rzeczy, ale także polepszając sylwetkę, aby pięknie prezentować się na plaży w stroju kąpielowym. A gdyby tak zadbać o ten element przygotowań, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i spowalniając starzenie się organizmu?

 

Mamy już lato, czyli najlepszą porę do zrzucenia zbędnych kilogramów. Ale jak je zrzucić bez efektu jojo? No właśnie, należy podkręcić metabolizm. „Podkręcony” metabolizm to szybsze spalanie tłuszczu, gwarancja szczuplejszej, zdrowiej wyglądającej sylwetki. Uzyskanie tego stanu nie jest łatwe. Istnieją jednak sposoby wspomagające szybkość przemiany materii, takie jak  trening ze zmienną intensywnością, zrównoważona dieta no i w końcu odpoczynek, o którym rzadko kto myśli.  Dieta, dieta i jeszcze raz dieta, czyli bardzo ważny element na drodze do sprawnie i szybko działającego metabolizmu. To, co i jak często jemy, w wielkim stopniu wpływa na nasze predyspozycje do spalania tkanki tłuszczowej. Aby osiągnąć optymalne efekty, dziennie należy jeść 5 posiłków składających się z różnorodnych owoców, warzyw, ziaren i protein przy jednoczesnym zrezygnowaniu z pszenicy, nabiału i sztucznych słodzików.

A oprócz diety i ruchu, odpoczynek. Ale jak skutecznie odpoczywać? Nie zawsze mamy dostęp do morza i plaży. W ładowaniu baterii pomaga tlenoterapia, a dokładniej komory normobaryczne, które pomagają w rozruszaniu naszego metabolizmu. Komory normobaryczne grupy Ekonstal to nowy, innowacyjny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i to bez najmniejszego wysiłku.

Są one niezwykle pożyteczne  dla zdrowia i dobrego samopoczucia osób korzystających z ich dobrodziejstw. Dzięki unikatowemu składowi powietrza znajdującego się w ich wnętrzu oraz specjalnym warunkom ciśnieniowym, zabieg w takiej komorze, dotlenia wszystkie komórki organizmu, zmniejszając stany zapalne, pomagając przy przewlekłym zmęczeniu i wzmacniając układ odpornościowy. Przyspiesza także rozwój nowych naczyń krwionośnych. Ponadto zabiegi w komorze normobarycznej spowalniają procesy starzenia się organizmu oraz sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia po przebytych kontuzjach i ogólnej regeneracji ciała. To niesamowite, że już po jednym dwugodzinnym zabiegu stan zdrowotny organizmu osoby w nim uczestniczącej ulega widocznej poprawie.

Najnowsze badania pokazują jednak, że to jeszcze nie wszystko. Korzyści płynące z uczęszczania na zabiegi w takich komorach nie kończą się na młodszym, zdrowym organizmie. Okazuje się bowiem, że „normobaria” posiada jeszcze jedną bardzo istotną zaletę.

Wpływa ona bowiem na metabolizm, przyspieszając go, a co za tym idzie, zabieg w komorze normobarycznej po prostu sprzyja odchudzaniu. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej i wagi zanotowano u 100% osób badanych korzystających regularnie z zabiegów – tłumaczy Natalia Polasik-Lipińska, przedstawicielka Normobaric Room i Ekonstal Sp. z o.o.

Podczas dwugodzinnego zabiegu w komorze doświadczymy prawdziwie relaksującego wypoczynku, ponieważ jej wnętrze to przytulne pomieszczenie, w którym oprócz niezliczonych korzyści dla zdrowia możemy w pełni się rozluźnić, rozsiąść się w wygodnym fotelu, przeczytać książkę, obejrzeć film lub pracować na komputerze. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty w drodze do zdrowszego organizmu i szczuplejszej sylwetki, zaleca się wizytę w komorach normobarycznych 2 razy w tygodniu.