Czy talerz musi być okrągły? Piętnaście lat temu grupa projektantów pracujących dla Villeroy & Boch zadała sobie to pytanie, rozpoczynając pracę nad nową kolekcją zastawy stołowej. I wbrew pozorom nie było ono retoryczne. Do 2002 r. większość kultur – tych bardziej i tych mniej rozwiniętych – posługiwała się naczyniami w kształcie koła lub zbliżonym. Musiał istnieć jakiś powód, dla którego przez tysiące lat nie podjęto próby zmiany tego stanu rzeczy. A zatem, czy będzie miała sens rewolucja we wzornictwie i stworzenie talerza, który będzie… prostokątny?

Nowa tysiąclecie, nowy design Odpowiedzią okazała się kolekcja NewWave. To był prawdziwy przełom na stole. Tradycyjny okrągły wzór został zastąpiony nowatorską i dynamiczną formą o prostokątnym kształcie. Wielu próbowało go kopiować, ale żadna z prób nie zbliżyła się nawet do oryginału. NewWave zmieniła świat zastaw stołowych: na rynku

pojawiły się asymetryczne, wielofunkcyjne naczynia. Równie funkcjonalne, co okrągła klasyka, ale zdecydowania ciekawsze w formie. W 2017 r. NewWave ukazał się w dwóch, zupełnie nowych odsłonach.

Jubileuszowe kolekcje: NewWave Stone i SoftWave NewWave Stone jest odpowiedzią na obecnie obowiązujące trendy we wzornictwie. Naczynia, które wyglądają, jakby zostały wykonane z kamienia, pokryto szkliwem. Dzięki temu NewWave Stone to nowoczesny design, nawiązujący do tradycyjnych materiałów i dynamiczna forma, z której znane są inne naczynia z kolekcji. NewWave Stone to jedenaście rodzajów płaskich, prostokątnych naczyń stołowych. Z kolei SoftWave to eleganckie noże, łyżki i widelce, które świetnie leżą w dłoni. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 sztućce są dostępne w zestawie lub na sztuki. Zarówno NewWave Stone, jak i SoftWave mogą być myte w zmywarce i używane podczas podgrzewania posiłków w kuchence mikrofalowej.

15 lat po premierze, innowacyjny koncept NewWave nadal zaskakuje formą i uwodzi elegancją i jakością wykonania. NewWave Stone i SoftWave – Jubileuszowe kolekcje, będące odpowiedzią na obowiązujące trendy – bez wątpienia powtórzą sukces swoich poprzedników.