Brązy, szarości, odcienie czerni i bieli to kolory przewodnie ostatnich kolekcji paneli winylowych inspirowanych naturą. Najnowsza seria belgijskiej firmy 2tec2, Hybrid (dostępna w salonach Dekorian Home), dzięki teksturze tkanego winylu, starannie dobranej gamie kolorystycznej przechodzącej od jasnych tonów beżu, przez subtelne szarości na czerni kończąc idealnie wpisuje się w filozofię „miłości do natury”. Producent zaskakuje tkanymi winylami imitującymi spękane struktury ziemi (kolekcja Cracked Earth) czy mieniącymi się w zależności od kąta padania światła podłogami z kolekcji Lustre.

Inspirację z natury czerpie także brytyjska firma Designflooring (duży wybór wzorów na www.dekorianhome.pl). W jej ofercie znajdują się kolekcje podłóg winylowych imitujących drewno i kamień. Niezwykła dbałość o szczegóły: fakturę, kolor oraz strukturę podłóg winylowych, sprawia, że trudno je odróżnić od prawdziwego drewna i kamienia. Jasne kolory bielonego dębu doskonale sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, rustykalnym, jak też nowoczesnym. Miłośnikom tradycyjnych aranżacji spodobają się panele winylowew tonacjach brązu. Będą one doskonałym uzupełnieniem klasycznych wnętrz, podkreślą ich elegancję i ponadczasowy styl. Dla zwolenników surowych klimatów  stworzono kolekcję LooseLay Stone. Granity, marmury, kwarce na posadzce to doskonały wybór do nowoczesnych przestrzeni.

Podłogi winylowe nie tylko nadążają z wzornictwem za najnowszymi wnętrzarskimi trendami, ale także posiadają doskonałe właściwości techniczne. Wykonane z cienkich warstw winylu, są wodoodporne (mogą być stosowane w łazienkach) oraz bardziej wytrzymałe od tradycyjnych paneli. Dzięki odporności na ścieranie z powodzeniem mogą być montowane we wnętrzach komercyjnych. Dodatkowymi atutami są łatwość montażu (metoda „klik klik” lub klejona) oraz niewymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacja. Warto także zwrócić uwagę na właściwości akustyczne – podłogi winylowe tłumią odgłosy, wyciszają pomieszczenie – nie doświadczymy na nich odgłosu stukania. Można na nich także zamontować ogrzewanie podłogowe.

Nowoczesne wzornictwo „bliżej natury”, łatwość montażu oraz długa lista walorów technicznych sprawiają, że coraz częściej podłogi winylowe odnajdujemy w budownictwie komercyjnym, ale i minimalistycznych loftach czy mieszkaniach glamour.

Bogatą ofertę paneli winylowych znaleźć można w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.