Powrót do szkoły może być naprawdę udany. Z atrakcyjnym w wyglądzie i odpowiednio dopasowanym plecakiem każde dziecko dumnie wyjdzie z domu, a rodzic będzie spokojny o prawidłowy rozwój podopiecznego. Prawidłowy kształt i poprawny sposób noszenia pozwoli uniknąć wad postawy i bólów kręgosłupa.

 

  1. Kształt plecaka dla dziecka

 

Właściwie wyprofilowany tył to podstawa jakościowego plecaka. Szczególną uwagę należy poświęcić na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Ważne jest, aby plecak posiadał w tym miejscu wybrzuszenie i przylegał do pleców. Z pewnością pomoże to w utrzymaniu prostej postawy. Usztywnienie to kolejny ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Ksiązki, zeszyty i przybory szkolne ulokowane wewnątrz nie mogą uwierać i być nieprzyjemne dla ciała. Dla większego komfortu zalecane są również szelki – o odpowiedniej szerokości (niezbyt wąskie) i miękkości. Możliwość regulowania długości będzie dodatkowym atutem.

2.     Rozmiar plecaka szkolnego

Notatniki, książki, piórnik z najważniejszymi przyborami, czy drugie śniadanie – to niezbędniki, które najczęściej stanowią wyposażanie plecaka. Musi on zatem być pojemny, ale jednocześnie dostosowany do wymiarów samego zainteresowanego. Jak sprawdzić, czy rozmiar jest prawidłowy? Plecak nie może być szerszy niż dziecko, wisieć poniżej dolnej granicy pleców i sięgać wyżej ramion. Zdaniem lekarzy waga pakunku nie powinna przekraczać 10% masy ciała.

3.     Jak poprawnie spakować plecak?

Zawartość plecaka nie powinna być przeciążeniem dla dziecka. Aby pomóc mu w odpowiednim rozłożeniu ciężaru i utrzymaniu porządku, niezbędne są osobne kieszonki i mniejsze przegródki. Te ostatnie przydadzą się np. na mniejsze przybory szkolne, chusteczki, czy dokumenty. Książki w formacie A4, zeszyty i notatniki to akcesoria, których miejsce jest w głównej przegrodzie plecaka.

4.     Jak prawidłowo nosić plecak?

Z pewnością noszenie plecaka na jednym ramieniu nie jest bezpieczne. Jest to poważny błąd, który może prowadzić do wad postawy. Nie należy się wstydzić noszenia go na dwóch ramionach, a wręcz dumnie propagować taki sposób noszenia wśród innych.

 

Na koniec warto zwrócić jeszcze uwagę na to, by plecak był wysokiej jakości. Słaby może się szybko popsuć czy zniszczyć, dobry to inwestycja na lata lub kilka sezonów. Dodatkowym atutuem mogą okazać się odblaski, które zwiększą poziom bezpieczeństwa.

 

Sieć GO Sport oferuje szeroką gamę plecaków oraz produktów z niemal każdej dyscypliny sportowej. W sklepach dostępne są zarówno marki międzynarodowe, jak Nike, Adidas, Reebok, New Balance, Uvex, Atomic, Quicksilver, Kross czy Salomon, a także marki własne GO Sport, takie jak Athlitech, Wanabee czy Soft, które wyróżniają się wzornictwem, jakością wykonania i atrakcyjną ceną.

 

 

Więcej o GO Sport:

 

GO Sport codziennie inspiruje swoich klientów, prowadząc eksperckiego GO Bloga pełnego porad i motywacji od Ambasadorów GO Sport!

 

Go-sport.pl/blog/

instagram.com/gosport_pl/

facebook.com/GOSportPolska/

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Big Picture

Monika Roth

monika.roth@big-picture.pl

tel. 604 169 391