Biodra i kolana szczególnie zagrożone
Zwyrodnienie stawów jest jedną z najczęściej występujących chorób układu ruchu. Ujawnia się najczęściej między 40 a 60 rokiem życia. Według danych szacunkowych prawie każda osoba w wieku przekraczającym 55 lat, posiada w swoich stawach charakterystyczne zmiany zwyrodnieniowe. Choroba ta dopada zarówno mężczyzn, jak i kobiety, ale to panie w większym stopniu odczuwają jej dolegliwości, co więcej są bardziej narażone na nieprzyjemne konsekwencje w życiu codziennym. Jednym z najczęściej występujących symptomów, które dotyczą układu kostno – szkieletowego są bóle stawowe. Okolice w których na ogół pojawiają się boleści to: odcinek lędźwiowy kręgosłupa, staw biodrowy oraz kolanowy. Do niedawna sądzono, że ChZS związana jest tylko z wiekiem i naturalnym procesem starzenia się. Przebieg zmian zwyrodnieniowych przyspieszają: nadwaga oraz brak aktywności fizycznej. Niepotrzebne kilogramy, są dodatkowym obciążeniem dla kręgosłupa. Jak się przed tym ustrzec? Podstawą jest zdrowa dieta i uprawianie sportu. Pamiętaj, to jak się odżywiasz ma wpływ na cały Twój organizm. Ruch i codzienna gimnastyka utrzymują prawidłową ruchomość stawów i zapobiegają ich zesztywnieniu.

Odpowiednie Leczenie

W sytuacji, gdy pojawia się ból, pierwszym i najlepszym sposobem leczenia jest nie tylko unikanie przeciążenia stawu, który nam dokucza, ale stosowanie odpowiednich preparatów. Idealnie sprawdzi się Mobilat, wyjątkowy trójskładnikowy lek w postaci maści i żelu do stosowania miejscowego. Wykorzystuje wspólne i uzupełniające się działanie zawartych w nim substancji tj. kwasu salicylowego, wyciągu z kory nadnerczy oraz polisiarczanu mukopolisacharydowego wykazując działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Rehabilitacja i Fizjoterapia

Łączenie terapii farmakologicznej z rehabilitacją oraz fizjoterapią może przynieść choremu ulgę w bólu, zredukować zanik mięśni, wspomóc ukrwienie i odżywienie tkanek, a także spowolnić zmiany chorobowe i tym samym zwiększyć komfort życia. Szczególnie korzystne mogą okazać się zabiegi z użyciem specjalistycznych lamp i ciepłych okładów, które rewelacyjnie wspomagają elastyczność mięśni oraz zmniejszają ich sztywność. Zalecane są ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, które rozluźniają patologicznie napięte mięśnie i wzmacniają osłabione, przywracając równowagę napięć i współpracę mięśni oraz zwiększając zakres ruchu.

Mobilat® to wyjątkowy trójskładnikowy lek, w postaci maści i żelu do stosowania miejscowego. Mobilat® wykorzystuje wspólne i uzupełniające się działanie zawartych w nim substancji tj. kwasu salicylowego, wyciągu z kory nadnerczy oraz polisiarczanu mukopolisacharydowego wykazując działanie:
• przeciwbólowe
• przeciwzapalne
• przeciwobrzękowe

Mobilat® przeznaczony jest do miejscowego leczenia bólu i stanu zapalnego:
• ból pourazowy (np. zwichnięcia, stłuczenia, nadwyrężenia)
• ból krzyża (np. stany przeciążeniowe mięśni i ścięgien)
• ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów

Dzięki działaniu w miejscu występowania bólu i stanu zapalnego Mobilat charakteryzuje się bardzo dobra tolerancją i wysokim poziomem bezpieczeństwa stosowania.

Mobilat® żel może być ponadto stosowany podczas zabiegów rehabilitacyjnych (jonoforeza). Mobilat® dostępny jest w aptece bez recepty.
Cena: 22,00 PLN