Wnętrza bazujące na koncepcji minimalizmu oparte są na stonowanych kolorach. Przeważają w nich proste formy, a dodatki ograniczane są do minimum. W konsekwencji większość aranżacji utrzymanych w tej konwencji wygląda niemal identycznie. Doskonałym rozwiązaniem, aby nadać minimalistycznym wnętrzom wyrazu i rysu indywidualizmu, a jednocześnie nie zaburzyć koncepcji projektowej, jest wprowadzenie do pomieszczenia charakterystycznego akcentu.

Minimalizm odkryty na nowo

Blat z pięknym rysunkiem marmuru Carrara, posadzka odzwierciedlająca wygląd znanej i cenionej na całym świecie Calacatty, a może okładzina kominkowa przywodząca na myśl kamień Botticino? Dzięki bogatej ofercie konglomeratów kwarcytowych Technistone, każdy może wprowadzić do swoich wnętrz namiastkę eleganckiego i pełnego klasy marmuru pochodzącego z Włoch, Hiszpanii, ale także innych zakątków świata, bo to właśnie z fascynacji ich szlachetnym i ponadczasowym wyglądem, powstały materiały linii Noble i Serenity.

Stonowana kolorystyka tych konglomeratów kwarcytowych idealnie wkomponuje się w minimalistyczne projekty wnętrz, natomiast ciekawe wzory dodadzą aranżacjom intrygującego i oryginalnego charakteru, którego tak bardzo w dzisiejszych czasach użytkownicy oczekują od materiałów wykończeniowych. Urozmaicone rysunki, począwszy od sporadycznych, delikatnych żyłek, przez pierzaste wzory wijące się po powierzchni płyt, aż po dynamiczne, bardzo dobrze widoczne użylenia sprawiają, że każdy może dobrać produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb, gustu i wizji projektowej, odkrywając minimalizm na nowo.

Produkty z kolekcji Noble i Serenity dostępne są zarówno w jasnych, jak i ciemnych wybarwieniach. Nie chcąc zaburzać monochromatycznego wystroju wnętrza, a jedynie nieco go przełamać, można zdecydować się na elementy w białych, kremowych lub szarych odcieniach. Dzięki wykorzystaniu natomiast grafitowych lub czarnych materiałów, można stworzyć minimalistyczną aranżację bazującą na intrygującym kontraście. Takie zestawienie przypadnie do gustu zwolennikom prostych, jednak nieszablonowych projektów.

Więcej informacji na stronie: www.technistone.com/pl/