Dobrej jakości wełniany płaszcz to podstawa jesiennej garderoby – to w końcu on będzie wieńczył większość stylizacji. Perfekcyjnie skrojony stanowi inwestycję na lata, dlatego warto wybrać taki, który wyróżni się materiałem, fasonem, wzorem albo barwą. W jesiennej kolekcji marki Solar idealny model znajdą miłośniczki najnowszych trendów, minimalistki i kobiety stawiające na elegancję.
Klasycznym wzorem, który najbardziej lubi się z chłodnym sezonem w modzie, jest krata. Dobrze znana, ale niezmiennie zaskakująca mnogością wariantów. W tegorocznej kolekcji płaszczy, kraciasty motyw przybiera postać ukochanej pepity, łączy się ze stonowaną czernią albo zgrabnie przeplata soczystymi barwami. Te ostatnie pojawiają się w przepasanym modelu, a wśród nich króluje również najmodniejsza barwa tego sezonu – fiolet. Wyraziste kolory w jesiennej palecie to także butelkowa zieleń i piękny odcień niebieskiego, którym zachwyca płaszcz uszyty z tkaniny z dodatkiem szlachetnego kaszmiru.
A gdyby tak odważniej połączyć kolor ze wzorem? Miłośniczki niebanalnych rozwiązań polubią botaniczną propozycje, która zakwitła w zimowej odsłonie Solar. Na przekór jesiennej pogodzie projektanci proponują aby ożywić stylizacje i w tym sezonie postawić na puchową kurtkę w żółto-pomarańczowe kwiaty. Udowadniają w ten sposób że trend na roślinne motywy nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wiosny i lata.
Alternatywą dla deseni i odważniejszych barw są stylizacje monochromatyczne, utrzymane w ponadczasowych szarościach i czerni. Te płaszcze wyróżniają się doskonałą formą, wpisującą się w ideę mniej znaczy więcej. Pewną propozycją dla minimalistek jest popielaty model płaszcza ze stójką – must have tego sezonu.
Okrycia wierzchnie wymagają również dobrej oprawy, a tę zapewnią stylowe dodatki. Niechaj „kropką nad i” będzie ciepły wełniany szal oraz nakrycie głowy: czapka w najmodniejszym kolorze fuksji lub beret z wyszywanym kwiatowym wzorem. Tej jesieni liczy się to, co… na zewnątrz!