Pewnego dnia gdy Michel Mercier szczotkował włosy swojej córki ta zapytała go – „tato, skoro wynajdujesz tyle nowych produktów do dbania o włosy, jak to się dzieje, że czesanie dalej boli?”. Michel odpowiedział „wiesz co kochanie, to jest bardzo ciekawe pytanie. I myślę, że znajdę rozwiązanie tego problemu”. W ten sposób z dziecięcej ciekawości i talentu ojca zrodziła się jedna z najskuteczniejszych profesjonalnych szczotek na świecie.

W czym tkwi sekret innowacyjnego rozwiązania jakie Michel Mercier stworzył z myślą o swojej córce? W unikalnym, opatentowanym rozkładzie geometrycznym 428 końcówek o 32 różnych wysokościach i 16 różnych średnicach. Ich lokalizacja na szczotce pozwala rozpraszać siłę nacisku wywieraną na włosy. Dzięki temu szczotka pozwala szybko i jednocześnie delikatnie rozczesać włosy pociechy zarówno na sucho jak i na mokro bez ich uszkadzania i wyrywania. Co więcej zaokrąglone końcówki w przyjemny sposób masują skórę głowy dziecka w trakcie czesania pomagając włosom rosnąć. Dzięki temu dziecko chętnie pozwala czesać swoje włosy znajdując w tym element zabawy oraz czasu spędzanego razem z rodzicem Szczotka wykonana w wygodnym dla małych rączek kształcie i atrakcyjnych kolorach zachęci malucha również do samodzielnej przygody z czesaniem.

Tak samo jak w przypadku klasycznej wersji szczotki dla dorosłych końcówki w wersji KIDS zostały bowiem dobrane odpowiednio do struktury włosa poprzez zastosowanie różnych ich elastyczności.

  • Szczotkę z żółtymi końcówkami marka przygotowała z myślą o cienkich i delikatnych włosach naszych smyków. Elastyczne i miękkie końcówki szczotki delikatnie rozczeszą wymagające szczególnej troski cienkie włosy.
  • Jeśli nasza pociecha posiada włosy normalne powinniśmy sięgnąć po szczotkę o końcówkach fioletowych. Średnio sztywne końcówki szybko uporają się z każdym splątaniem.
  • Sztywne i grube włosy z łatwością rozczeszemy niebieską wersją szczotki, której końcówki bez problemu przenikają przez gąszcz włosów pozwalając dotrzeć do nasady głowy i delikatnie rozczesać gąszcz pasm.

Sugerowana cena: 39,90 zł

Produkt dostępny w sieciach Super-Pharm oraz na www.mycosmetics.pl