Villeroy & Boch przenosi kultową kolekcję łazienkową Memento na zupełnie nowy poziom. Produkty linii Memento 2.0. zyskały nowe szaty – teraz krawędzie i kształty są jeszcze wyraźniej podkreślone i dynamicznie zarysowane, dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału TitanCeram. To wyjątkowe tworzywo pozwoliło na stworzenie kolekcji kompletnej, składającej się z ośmiu wersji umywalek, bidetu i toalety. Z łatwością dostosują się one do każdej przestrzeni łazienkowej, dzięki możliwości wyboru siedmiu opcji kolorystycznych, które podkreślą nowoczesną aranżację i wykończenie wnętrza.

Nowoczesność wyrażona kolorem

Produkty z kolekcji Memento 2.0. są dostępne w kolorach, które podkreślą dizajn nowoczesnej łazienki. Wśród dostępnych opcji są: White Alpin, Star White i Glossy Black, wszystkie z innowacyjną powierzchnią CeramicPlus. Są one także dostępne z matową powierzchnią TitanGlaze, dodatkowo uzupełnione o kolory Stone White, Ebony i Graphite.

Prawdziwym hitem aranżacyjnym będą umywalki stawiane na blacie w kolorze Concrete – wyglądem imitujące surowy beton. Staną się one centralnym punktem każdej łazienki, a ich matowy odcień zapewni elegancki kontrast w stosunku do jasnych ścian pomieszczenia.

Bezkompromisowy minimalizm

Umywalki z nowej serii zachowały formalny i minimalistyczny wygląd Memento. Został on jednak uzupełniony  o elementy współczesnego dizajnu, zyskując na delikatności i funkcjonalności. Produkty z kolekcji charakteryzują się głębokim i funkcjonalnym wnętrzem. Są one dostępne w dwóch wariantach: montowane przy ścianie – w wymiarach od 50 do 120 cm – oraz stawiane na blacie – w wymiarach od 50 do 60 cm. Możliwa jest także opcja zakupu małych umywalek o wymiarach zaledwie 40 cm, które doskonale wkomponują się w przestrzeń niewielkich łazienek.

Tak szeroki wachlarz rozmiarów został osiągnięty dzięki wykorzystaniu niezwykle plastycznego materiału TitanCeram. Łączy on wszystkie właściwości wysokiej jakości ceramiki z wyjątkową wytrzymałością i walorami estetycznymi. Zapewnia doskonałą stabilność przy zachowaniu delikatnej formy. Jednocześnie wyraźnie podkreśla krawędzie, nadając wyrazisty charakter. To sprawia, że ściany umywalek Memento 2.0. są znacznie cieńsze niż w klasycznej ceramice łazienkowej oraz cechują się doskonałą funkcjonalnością.

Dynamiczne kształty i nowoczesna technologia

W projekcie toalety i bidetu z kolekcji Memento 2.0. Villeroy & Boch kontynuuje swoje dążenie do osiągnięcia filigranowego, ale praktycznego dizajnu. Prostokątne wzornictwo pokreślone przez precyzyjne linie zostało uzupełnione o innowacyjne technologie DirectFlush i AquaReduct.

DirectFlush to technologia umożliwiająca szybkie i dokładne płukanie, które obejmuje całą miskę. Woda jest wykorzystywana w sposób wydajny, precyzyjny i bez wylewania jej poza kołnierz. System AquaReduct zużywa o 1,5 litra mniej wody niż standardowe miski WC, bez uszczerbku na dokładności płukania.