Spektakularne wydarzenie
Podczas wspólnego koncertu Mariusz Kwiecień i Joanna Woś zaprezentują publiczności najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini. Usłyszymy między innymi fragmenty „Cyrulika sewilskiego”, „Łucji z Lammermooru” i „Purytan”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą uznanego dyrygenta, Łukasza Borowicza. Połączenie tak wyjątkowych talentów na jednej scenie to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich melomanów.

Światowa czołówka
Słynny baryton, Mariusz Kwiecień, ma na swoim koncie występy w najbardziej prestiżowych teatrach operowych na całym świecie, między innymi w Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej i wielu innych. Wyjątkowy głos i muzyczna wrażliwość sprawiają, że każdy z jego koncertów zapada w pamięć na długo. Joanna Woś to primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, współpracująca z tak renomowanymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper.

Wspólny cel
Gala Operowa podczas której wystąpią Mariusz Kwiecień i Joanna Woś to przykład ścisłej współpracy sektora kultury z biznesem. Dzięki połączeniu sił możliwa stała się organizacja wydarzenia o nieocenionym znaczeniu nie tylko w skali miasta i lokalnej społeczności, ale także całego kraju.

Firma Atlas od lat wspiera cenne inicjatywy z zakresu kultury wysokiej, a także aktywnie uczestniczy w ich organizacji. Niezmiernie się cieszę, że rok 2018 otworzymy tak niezwykłą Galą Operową. 27 stycznia będziemy świadkami uczty muzycznej na najwyższym światowym poziomie, którą zaserwują nam wspólnie zaproszeni artyści wraz z muzykami orkiestry pod dyrekcją Łukasza Borowicza – mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas.

Nie tylko na scenie
Z artystami będzie można spotkać się nie tylko przy okazji Gali Operowej, ale również dzień później, w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:00. Podczas ekskluzywnego spotkania pokoncertowego Mariusz Kwiecień i Joanna Woś opowiedzą o kulisach swojej pracy i dadzą się bliżej poznać publiczności z zupełnie innej perspektywy. Bezpłatne wejściówki (100 sztuk) można odebrać w kasach Filharmonii Łódzkiej do 26 stycznia, w godz. 10:00-18:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej szczegółów znaleźć można na: http://filharmonia.lodz.pl/ oraz https://pl-pl.facebook.com/FilharmoniaLodzka/.