W sobotę, 5 września, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Maria Sadowska. Gościom letniego pawilonu artystka zaprezentuje repertuar ze swojej płyty pt. „Jazz na ulicach.” Sadowska opisuje swój ostatni krążek jako „szalony bieg po pełnym neonów mieście w pierwszy ciepły wieczór napierającej zewsząd wiosny.” Taka zapowiedź z pewnością zwiastuje ciekawe muzycznie wydarzenie.

Maria Sadowska ma na koncie aż jedenaście płyt. Na szczególną uwagę zasługuje fakt świadomego sposobu budowania jej muzycznej drogi, w efekcie czego od lat nieprzerwanie koncertuje. W 2008 roku za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady Prometeusz 2008. W 2010 roku mianowano ją Ambasadorem Warszawy – miasta kandydującego do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i dołączyła tym samym do grona najwybitniejszych polskich artystów.

1 kwietnia 2014 roku premierę miała jedenasta, autorska płyta Marii, zatytułowana „Jazz na ulicach.” Album w ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery uzyskał status złotej płyty. „Jazz na ulicach” to propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu, choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Z jednej strony krążek jest syntezą wieloletnich, odważnych muzycznych wariacji i sukcesów, na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej to dojrzały powrót do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Warto przekonać się osobiście jak Maria zabrzmi na żywo w parkowym otoczeniu letniego pawilonu.

Serdecznie zapraszamy na koncert Marii Sadowskiej do Stacji Mercedes.

Maria Sadowska, utwór „Jazz na ulicach” :https://www.youtube.com/watch?v=2CrB-d23QE8