Polska obfituje w idealne miejsca do spędzenia dni wolnych, ale to właśnie na południu nie będzie zbyt wielu opadów podczas najbliższego długiego weekendu, które w innych miejscach mają być bardziej odczuwalne. Co można robić w Krakowie w słoneczne, ale nie upalne dni?

Nie ma lepszego miasta do spędzenia kilku wolnych dni. Turystów od lat przyciągają piękne uliczki, odradzający się Kazimierz, atmosfera otaczającej sztuki i zabytki, które nawet po kilku wizytach w Krakowie nadal zachwycają. Wiele znanych miejsc, a także sama atmosfera i architektura miasta sprawiają, że odwiedzający przenosi się do innego, spokojniejszego wymiaru.

Dla spokojnych i aktywnych

Wizyta na Wawelu i Rynku Głównym to nie jedyne atrakcje dawnej stolicy Polski. Co raz więcej osób decyduje się na odkrywanie takich dzielnic jak Kazimierz, który się odradza i zaczyna być przepełniony knajpkami, małymi pracowniami i galeriami, w których można poznać nowych artystów. Drugim miejscem, które zyskuje coraz więcej atencji jest Nowa Huta, zmieniająca się w ostatnim roku i odkrywająca swoje nowe, bardziej kolorowe oblicze. Kraków to także doskonała baza wypadowa. Blisko jest stąd zarówno do zapierającej dech w piersiach kopalni soli w Wieliczce, największego w Polsce parku rozrywki, czy Opactwa w Tyńcu, które sprawdzi się jako ciekawe miejsce dla całej rodziny w słoneczny dzień. Podczas wizyty w opactwie warto napić się naparu z ziół. – Turyści coraz częściej wyjeżdżając na długie weekendy chcą połączyć zwiedzanie miasta z aktywnością fizyczną i obcowaniem z naturą. W Krakowie mają taką możliwość udając się na Błonia, ale także wybierając na wycieczki poza miasto, które jest idealną bazą wypadową i daje większe możliwości zagospodarowania wieczoru. – mówi Tomasz Schweda – Dyrektor Operacyjny hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

Lokalizacja jest kluczem

Kraków jest idealnym miejscem pod względem dojazdu i otaczających go atrakcji. To miejsce, do którego droga nie zajmuje całego dnia, a kilka dni można spędzić na wiele różnych sposobów, ale to nie jedyna lokalizacja, na którą musimy zwrócić uwagę. Przyłóżmy się także do wyboru hotelu i zdecydujmy na taki spełniający nasze wymagania. Położony z widokiem na Wisłę i kilka minut od Wawelu Novotel Kraków Centrum to doskonała baza. Novotel Kraków City West natomiast położony jest przy Błoniach. Podróżującym z dziećmi na pewno przyda się informacja, że dzieci do 16 roku życia śpią w pokoju z rodzicami za darmo i mają 50% zniżki na śniadania. Jeśli jednak jesteś osobą, która woli podróżować pilnując budżetu to obok wcześniej wymienionego hotelu znajduje się ibis Kraków Centrum.