MAGNESIA jest wodą średniozmineralizowaną, można więc pić ją codziennie. Osobom trenującym dedykowana jest woda MAGNESIA GO – w ergonomicznej, wygodnej butelce.

Magnez a skuteczność treningu

Nie ulega wątpliwości, że ruch to samo zdrowie. Aktywność fizyczna znalazła się w podstawie nowej piramidy żywienia. Wysiłek związany z uprawianiem sportu skutkuje jednak również większym zapotrzebowaniem na ważne minerały i składniki odżywcze. Przy dynamicznej pracy mięśni, zaczynamy się pocić, by schłodzić ciało. Podczas intensywnego treningu wydzielane jest nawet 2,5 litra potu – to oznacza utratę dużej ilości wody, ale i cennych elektrolitów – w szczególności magnezu. Ten ostatni ma niezwykle istotne znaczenie dla każdej aktywnej osoby – zarówno zawodowca, jak i amatora. Dlaczego? – Ponad połowa magnezu w naszym organizmie znajduje się w mięśniach – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Właśnie tutaj magnez ma najwięcej pracy. Zaopatruje mięśnie w energię, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, zwiększa wytrzymałość mięśni i jest niezbędny do tego, by się rozluźniały i rozkurczały.

Niedobory magnezu objawiają się na wiele sposobów. W przypadku sportowców szczególnie dokuczliwe są bolesne skurcze, zwłaszcza łydek, podudzi i ud, ale też stóp, brzucha. To z kolei skutkuje spadkiem efektywności treningów – szybciej pojawia się zmęczenie, drżenie mięśni. W rezultacie motywacja do dalszych ćwiczeń może mocno spadać. – Jeśli chcemy efektów w uprawianiu sportu, pamiętajmy o uzupełnianiu niedoborów magnezu – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska. – Nie ma na to lepszego sposobu, niż picie wody z naturalnym magnezem w trakcie i po treningu. To doskonały sposób nie tylko na ugaszenie pragnienia i nawodnienie organizmu – ale też na zapewnienie mięśniom potrzebnej dawki magnezu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skurczów. Każdy trening będzie przyjemnością, a jego efekty przyjdą szybciej niż myślimy!

MAGNESIA GO – no to GO!

Przy wyborze wody, warto zwrócić uwagę na wysokość zawartości naturalnego magnezu. Naturalna woda mineralna MAGNESIA w 1 litrze zawiera aż 170 mg magnezu.

Do plecaka sportowego czy torby treningowej warto spakować MAGNESIĘ GO – w wygodnej butelce, którą wyróżnia ergonomiczny kształt i łatwe otwieranie. Butelka wody MAGNESIA GO, o pojemności 0,75 l, pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na magnez. Co ważne – to magnez naturalny, zatem w postaci najlepiej przyswajalnej przez organizm. Każda aktywna osoba z pewnością odczuje jego działanie – magnez zwiększy wytrzymałość, poprawi kondycję, zrelaksuje mięśnie i usprawni ich pracę, będzie skutecznie wspierał koncentrację. To najlepsze naturalne wsparcie przy treningu!