19 października w Sklepie Medycznym Medicus odbyła się lubelska odsłona ogólnopolskiego cyklu „Kobiece Wieczory”, organizowanego z myślą o wszystkich Paniach, których dotyczy temat raka piersi. Partnerem wieczoru była specjalistyczna marka Amoena, a celem integracja lokalnego środowiska Amazonek oraz propagowanie tematyki prozdrowotnej.
Lubelska odsłona „Kobiecych Wieczorów” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród gości znalazły między innymi Panie z lubelskiego Klubu Amazonek, które z chęcią dzieliły się swoimi doświadczeniami z innymi.
To ważne, że możemy dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami, które właśnie przechodzą przez to, co my mamy już za sobą. Dzięki takim spotkaniom organizowanym w przyjaznej
i intymnej atmosferze, możemy je wesprzeć radą i dobrym słowem. Same wiemy, czym jest rak piersi, jak wygląda życie z tą chorobą i jak kobieta będąca w takiej sytuacji bardzo potrzebuje wsparcia – mówi Barbara Leśniewska, przewodnicząca lubelskiego Klubu Amazonek.
W lubelskim „Kobiecym Wieczorze” wzięły udział także Panie, który po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w tego rodzaju spotkaniu.
W Lublinie spotkałyśmy się z dobrymi znajomymi z Klubu Amazonek, co zawsze bardzo cieszy. Równie miłym był fakt, że nasz „Wieczór” przyciągnął też nowe twarze. Cieszy nas to, że kobiety stają się coraz bardziej świadome i chętniej biorą udział w tego typu spotkaniach, integrując się ze środowiskiem. Dzięki temu przestają być same ze swoimi, często bardzo trudnymi, doświadczeniami – mówi Anna Dołbeń, przedstawicielka marki Amoena.
Oprócz rozmów, Panie miały także okazję otrzymać fachowe wsparcie i porady. W dwóch niezależnych i intymnych przebieralniach ekspertki ze Sklepu Medycznego Medicus prowadziły konsultacje z zainteresowanymi na temat doboru odpowiedniej bielizny i innych akcesoriów.
Chciałyśmy, aby podczas „Kobiecego Wieczoru” wszystkie zainteresowane Panie mogły dowiedzieć się np. jak odpowiednio dobrać protezę piersi lub wygodną bieliznę. Zależało nam na tym, by poczuły się komfortowo i beż skrępowania mogły rozmawiać z nami o swoich potrzebach – mówi Anna Witoszka z Medicus.
Wszystkie Panie, które wzięły udział w „Kobiecym Wieczorze” w Lublinie, otrzymały od organizatorów marki Amoena i Medicus upominki, a także miały okazję do zrobienia zakupów
w specjalnych cenach.

***
Amoena to wyspecjalizowana marka, lider na światowym rynku protez piersi. Szeroka oferta sprzedażowa obejmuje duży wybór protez, nakładek, biustonoszy, kostiumów kąpielowych, bielizny nocnej i sportowej oraz specjalistycznych akcesoriów. Amoena to globalna firma z ponad 40-letnim doświadczeniem, nieustannie ciesząca się zaufaniem klientek na całym świecie. Od 1993 roku obecna również na rynku polskim.
www.amoena.pl