Pierwszy weekend sierpnia upłynie w Gdyni pod znakiem podniebnych akrobacji w wykonaniu grupy The Flying Bulls oraz Łukasza Czepieli, a także ogólnopolskiego finału 6. edycji Red Bull Konkurs Lotów. Pokazy awiatorskie uświetni muzyka na żywo – na plaży miejskiej zagrają The Dumplings i Natalia Nykiel. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie maszyny lotnicze biorące udział w pokazie będą napędzane lotniczym paliwem Warter Aviation.

KONKURS

Finał konkursu Red Bulla to zmagania lotników-amatorów, którzy skaczą do wody z 6-metrowej rampy na skonstruowanych własnoręcznie latających maszynach. Na zawody, które odbędą się 4 sierpnia w Gdyni, zapowiedziało się aż 40 drużyn pilotów i zarazem wynalazców. Maksymalnie 4-osobowe drużyny oceni jury w skład którego wejdą m.in. Adam Małysz, Łukasz Czepiela i Natalia Nykiel. Liczy się nie tylko odległość oraz prezentacja zespołu na rampie, ale również kreatywność samej konstrukcji.

Warter Fuels został jednym ze sponsorów strategicznych wydarzenia, ale weźmiemy też udział w konkursie. Inspiracją dla zbudowanej przez nas maszyny był niemiecki szybowiec jednomiejscowy z 1938 roku – SG-38 „Schulgleiter”, w Polsce zwany „patykiem”. Ta niemiecka konstrukcja z ubiegłego wieku, wyprodukowana w liczbie 9 tysięcy szt., była niegdyś ceniona w całej Europie m.in. ze względu na dużą rozpiętość skrzydeł. Swoje współczesne wcielenie zawdzięcza materiałom całkowicie wyprodukowanym przez Grupę Warter – mówi Kamil Skorupski, prezes Warter Fuels.

ATRAKCJE DODATKOWE

W tym roku wydarzenie Red Bulla uświetni jedna z najsłynniejszych grup lotniczych na świecie – The Flying Bulls. Widzowie będą mogli podziwiać prawdziwe klejnoty z kolekcji The Flying Bulls, której trzon stanowić będą myśliwce oraz bombowce z II wojny światowej.

Sporą dawkę emocji zagwarantuje także pokaz akrobacji samolotowej w wykonaniu Łukasza Czepieli, mistrza świata w wyścigach lotniczych Red Bull Air Race w klasie Challenger Cup. Czepiela znany jest ze swojego charakterystycznego stylu – akrobacje wykonuje na małej prędkości, prezentując dużą liczbę podniebnych figur.

Małe silniki napędzane tradycyjną benzyną zostawiają największy ślad węglowy w środowisku. Aby tego uniknąć podczas pokazów Red Bulla, zdecydowaliśmy na potrzeby imprezy przedpremierowo udostępnić nasze paliwa alternatywne Warter PRO, które nie tylko w ogromnym stopniu ograniczają eksploatację silnika, ale są też wielokrotnie bardziej przyjazne dla atmosfery. Zdrowe paliwo Warter PRO wprowadzimy na rynek jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Kowal, Sales Manager z Warter Fuels. .

W strefie Warter Fuels odbędą się także konkursy z podnoszeniem kanistrów benzyny Warter Pro 2 oraz Warter Pro 4, przeznaczonych m.in. do stosowania w ogrodzie, leśnictwie, motocrossie czy w łodziach. Śmiałkowie, którzy najdłużej utrzymają w dłoniach kanistry z benzyną, otrzymają nagrodę w postaci tychże paliw na własny użytek.

Impreza Red Bull Konkurs Lotów jest otwarta dla wszystkich widzów.