To logistyka buduje dzisiaj przewagę konkurencyjną. Producenci wiążąc się z doświadczonym operatorem, oferującym kompleksowe usługi spedycji, magazynowania i customer service, mogą skupić się na procesach sprzedaży. Colian wie to najlepiej. Jako grupa posiadająca 6 zakładów i prowadząca produkcję i dystrybucję w obrębie 4 dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przyprawy i bakalie), lodów oraz napojów, zbudowaliśmy optymalny łańcuch dostaw. – mówi Tomasz Kosik, Prezes Colian Logistic. Naszą wiedzą i doświadczeniem logistycznym od 10 lat dzielimy się z innymi. – dodaje.

Aktualnie Colian Logistic świadczy usługi nie tylko na potrzeby Grupy Colian. Kierując się zasadami partnerstwa i zaufania, współdziałając z klientami i optymalizując zasoby, spółka stała się wiarygodnym dostawcą usług logistycznych na skalę międzynarodową. Firma dysponuje 60 tys. m2 powierzchni magazynowej i 100 tys. składowanych palet. Rocznie obsługuje 200 tys. zleceń. Do dyspozycji partnerów i kontrahentów pozostaje 9 oddziałów spedycji.

Przyszłość firmy to dalsze inwestycje m.in. w automatyzację i cyfryzację procesów, a także rynki wschodzące. Do obecnych oddziałów rozsianych po całej Polsce (w Kostrzynie Wielkopolskim, Kaliszu, Bielanach Wrocławskich, Lublinie, Bydgoszczy, Strykowie, Katowicach, Pruszkowie, Wykrotach, Robakowie i Glince Duchownej), wkrótce dołączy nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn w Opatówku, o budowie którego ostatnio podjęto decyzję.

Firma stawia na nowatorskie rozwiązania techniczne, podnoszenie kwalifikacji kadry oraz dbałość o jak najwyższą jakość pracy. Partnerstwo i zaufanie, wartości którymi kieruje się spółka, są tak uniwersalne, że o dalszy rozwój Colian Logistic można być spokojnym.