Doskonałym sposobem na spędzenie lata w wielkim mieście jest skorzystanie z tzw. uzdrowisk miejskich. To możliwość pełnego relaksu bez dalekich wojaży i pakowania walizek. Czy to nie brzmi jak wspaniały plan?

Relaks dla ciała i ducha!
Czy zregenerować ciało i wyciszyć umysł można tylko z dala od swojego miejsca zamieszkania? Czy to dystans jest potrzebny, by… nabrać dystansu? Niekoniecznie. Ekskluzywna przestrzeń terapeutyczno-wellnesowa może znajdować się naprawdę niedaleko! W Warszawie takim miejscem jest Studio Sante Uzdrowisko Miejskie.

Szóstka na szóstkę
W najlepszych miejskich uzdrowiskach można kompleksowo zregenerować ciało i oczyścić umysł. Można tu spędzić czas tak, jak lubimy, przy dźwiękach relaksującej muzyki i w klimatycznych wnętrzach, czując się bezpiecznie i komfortowo. Pobyt w miejskim uzdrowisku, takim jak Studio Sante, może pomóc pobudzić procesy regeneracji na poziomie fizycznym, duchowym, emocjonalnym. Sprzyjają temu strefy relaksu, zdrowia, piękna i regeneracji: strefa saun i basenów, masaże i zabiegi relaksacyjne, terapie i zabiegi prozdrowotne, zdrowe i wartościowe dania dostępne na miejscu.

A na jaki zabieg się zdecydować? Oto sześć propozycji, dzięki którym można poczuć się tak dobrze, jak na wymarzonych wakacjach oraz odzyskać energię do życia.

1. Dla spragnionych relaksu w orientalnym stylu – masaż balijski
Masaż balijski to jeden z najbardziej odprężających masaży orientalnych. Wzmacnia on energię CHI, poprzez aktywowanie punktów akupresurowych. Ich odpowiedni ucisk przywraca równowagę energetyczną organizmu. Zabieg relaksuje, zmniejsza zmęczenie i pomaga na bezsenność. Ponadto zapewnia intensywną stymulację układu krwionośnego i limfatycznego, niweluje napięcia mięśni i ból kręgosłupa. Idealnie nawilża i regeneruje skórę. Jest polecany osobom żyjącym w stresie, przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia… i wszystkim, którzy potrzebują poczuć się jak na egzotycznych wakacjach.

2. Goldarium – złota wypoczywalnia SPA – seans relaksacyjny
Seans w Goldarium w Studio Sante – jedynej w Polsce i Europie wypoczywalni SPA wyłożonej 22‑karatowym złotem – to luksusowy relaks nawiązujący do tradycji wellness rodem z Bliskiego Wschodu. A dlaczego złotem? Ponieważ emituje ono energię w postaci ciepłych i kojących wibracji, mających właściwości terapeutyczne. W trakcie wypoczynku w Goldarium, naczynia krwionośne rozszerzają się, a krew krąży szybciej. Dzięki temu organizm jest lepiej natleniony i może uruchomić procesy odnowy. Odprężenie w otoczeniu najdroższego kruszcu na świecie dodaje optymizmu i energii. W Goldarium łatwiej zapomnieć o stresie, zmęczeniu czy codziennych problemach.

3. Rasul – orientalny rytuał w łaźni parowej – ujędrnia ciało
Ceremonia Rasul łączy w sobie zabieg błotny z działaniem łaźni parowej. W rytuale tym wykorzystuje się glinki, błota z Morza Martwego i błota torfowe, które tworzą maski na ciele. Maski te, nagrzewając się, poprawiają mikrokrążenie, przynosząc znaczną ulgę w dolegliwościach reumatycznych. Dodatkowo znakomicie oczyszczają, odżywiają i ujędrniają skórę. Ciepło wnętrza łaźni powoduje, że glinka i błoto po nałożeniu na ciało wysycha i zaczyna się kruszyć, złuszczając w ten sposób obumarłe warstwy naskórka. Ceremonia Rasul stymuluje mikrokrążenie i korzystnie wpływa na układ odpornościowy, a ze względu na niewysoką temperaturę w łaźni (ok. 38°C przy wilgotności 100%) jest dobrze tolerowana przez osoby, które nie mogą korzystać z bardzo gorących saun suchych. Rytuał w łaźni Rasul wspomaga naturalną detoksykację i stymuluje metabolizm, wspomagając tym samym odchudzanie.

4. Floating – jak Morze Martwe… – najgłębszy relaks i wyciszenie w wodzie
Kapsuła floatingowa to urządzenie o kosmicznym kształcie, wypełnione roztworem wody z solą EPSOM. Można w niej uzyskać stan najgłębszego relaksu. Podczas sesji floatingu ciało unosi się na wodzie (mającej głębokość ok. 30 cm) niczym w Morzu Martwym. Do wnętrza nie docierają żadne dźwięki ani inne wrażenia zmysłowe. Osoba zamknięta w kapsule ma wrażenie przebywania w stanie nieważkości, w którym mózg najbardziej efektywnie odpoczywa. Z tej formy relaksu korzysta coraz więcej osób, którym dokucza stres, zmęczenie i ból kręgosłupa, jak również sportowcy i kobiety w ciąży. Godzina snu podczas sesji floatingowej to tyle, co cztery godziny mocnego snu w nocy! Jeśli nie znacie jeszcze tej formy relaksacji, warto ją wypróbować, bo jest to świetny sposób na wyciszenie.

5. Ganbanyoku – japońska sauna skalna o działaniu antystresowym i oczyszczającym
Sauna Ganbanyoku przez specjalistów z branży SPA & Wellness jest umieszczana na liście pięciu najciekawszych zabiegów holistycznych na świecie! Co warto o niej wiedzieć? Ganbanyoku, czyli „skalna kąpiel” to tradycyjna japońska sauna skalna zwiększająca poziom energii witalnej, poprawiająca samopoczucie i sylwetkę. Ciepło emitowane z kamiennych płyt z krzemionki wulkanicznej, wnika na głębokość ok. 5 cm, wywierając dobroczynny wpływ na ciało i umysł. Black Silica (czarna krzemionka wulkaniczna) jest wydobywana tylko w jednym miejscu na świecie – w górach Hijama na wyspie Hokkaido. Podczas seansu leżymy na podgrzanych płytach Black Silica, słuchając kojącej muzyki i oddając się pełnemu relaksowi. Jednak w tym czasie organizm działa na pełnych obrotach. Serce intensywnie pracuje, a kalorie są spalane. Podczas seansu następuje także stopniowe wydzielanie tzw. potu perłowego. Wraz z nim z organizmu usuwane są metale ciężkie i toksyny, a w efekcie skóra wygląda młodziej. To również czas głębokiego relaksu. Jony ujemne emitowane przez płyty krzemionkowe poprawiają kondycję psychofizyczną, redukują negatywne emocje oraz likwidują zaburzenia rytmu snu. Sauna japońska to po prostu najbardziej naturalna terapia o działaniu antydepresyjnym i antystresowym!

6. Kobido – siła japońskiej tradycji – odmładzający masaż twarzy, szyi i dekoltu
Kobido to tradycyjny japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu, o skutecznym działaniu odmładzającym, modelującym i energetyzującym. To manualny, bardzo intensywny, a przy tym bezbolesny zabieg, który działa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Stanowi doskonałą alternatywę dla medycyny estetycznej, a efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. W odróżnieniu od większości masaży twarzy, nie działa tylko na jej powierzchni, lecz w wewnętrznych warstwach skóry i mięśni. To niczym lifting bez skalpela – widocznie poprawia owal twarzy, redukuje zwiotczenia, wygładza zmarszczki. Oczyszcza skórę z toksyn, pobudza krążenie i rozluźnia. Nie bez powodu jest tak często wybierany jako metoda zapobiegania procesom starzenia się skóry.

Ze wszystkich tych zabiegów można skorzystać w Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie.