Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Wzornictwa Polskiego, gdzie projekty najlepszych rodzimych twórców opowiedzą ponad stuletnią historię polskiego projektowania. Ta niezwykła ekspozycja zabiera w podróż w czasie – od przełomu XIX i XX wieku i pierwszych prac Witkacego w stylu zakopiańskim, poprzez projekty artystów dwudziestolecia międzywojennego i PRL-u, aż po czasy współczesne. Kuratorki wystawy Anna Demska, Anna Frąckiewicz Anna Maga, Kaja Muszyńska miały niebywale trudne zadanie by z ponad 2000 obiektów zebranych w kolekcjach muzealnych wytypować blisko 600 najciekawszych.

Wystawę tworzą projekty z różnych epok oraz środowisk twórczych, znajdziemy tu zarówno eksponaty reprezentujące projektowanie przemysłowe, jak i to inspirowane folklorem. W Galerii można też zobaczyć przedmioty przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Specyficzny gust i potrzeby dziecka stanowią zawsze wyzwanie dla projektantów. Doskonale wie o tym marka ENDO, której designerskie koszulki zostały wyróżnione wśród przedmiotów dedykowanych najmłodszym. Zabawne grafiki, dowcipne hasła i współpraca z najlepszymi polskimi artystami, którzy zdają się na wylot znać świat dziecięcej wyobraźni – to przepis marki na ubranka, mające już status kultowych.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 15 grudnia. Galeria Wzornictwa Polskiego będzie stałą częścią oferty Muzeum Narodowego. Więcej na:

http://www.mnw.art.pl/kolekcje/galer/galeria-wzornictwa/