Czytaj etykiety!

Na rynku jest wiele słodyczy, ale niestety skład ich etykiet nie zachęca. Konsumenci są coraz bardziej świadomi  i rezygnują z przepełnionych przetworzonym cukrem i tłuszczem przekąsek. Wybierają produkty ekologiczne, z okrojonym składem, jak „u mamy”.

Na opakowaniach produktów często producenci umieszczają slogany, które mają zmylić osoby kupujące. Sugerują, że produkty są zdrowe i wegańskie, jednak nie ma to poparcia w żadnych certyfikatach, a po przyjrzeniu się etykietom można zauważyć całą masę niejasnych składników o skomplikowanych nazwach oraz tak zwane „E”, które maja utrudnić konsumentowi ich rozszyfrowanie.  W takiej sytuacji powinna nam się zapalić czerwona lampka, bo to oznacza, że producent pragnie coś przed nami ukryć. Dlatego idąc w myśl zasady „clean label”, czyli tak zwanej „czystej etykiety”, warto wybierać produkty, które mają krótki i zrozumiały dla konsumenta skład. Tutaj idealnie sprawdzą się prawdziwie ekologiczne produkty, które pochodzą z gospodarstw ekologicznych, gdzie żywność wytwarzana jest bez użycia sztucznych nawozów, chemicznych środków i antybiotyków. Co więcej, takie produkty nie mają styczności z metalami ciężkimi i pestycydami, które są dopuszczane w tradycyjnej żywności.

#BYCIE SUPER SWEET zobowiązuje

Konwencjonalne słodycze dostępne na rynku często posiadają szereg substancji, które nie powinny się w nich znaleźć. Jednak, by produkcja była tańsza, a produkty bardziej wydajne są one chętnie stosowane przez niektórych producentów. Super Krówka chcąc odmienić te realia, stworzyła zdrowsze słodycze (np. krówki, czekolady, batony czy kremy w słoikach lub tubkach), eliminując niezdrowe składniki i zastępując je naturalnymi.

Tradycyjny cukier zastąpiony został kokosowym, który zawiera więcej potasu niż banany! Potas dobrze wpływa na ciśnienie krwi, układ nerwowy, pracę mięśni, koncentrację i regulowanie gospodarki wodnej. Mleko krowie zostało także zastąpione kokosowym, a ten  zawiera z kolei więcej wapnia niż miąższ kokosa. Ma ponadto właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, dlatego skutecznie wspomaga zwalczanie trądziku, infekcji i różnego rodzaju zapaleń. Dodatkowo do krówek zostało „wrzucone” białko słonecznika i syrop ryżowy. Białko jest podstawowym budulcem organizmu. Znajduje się nie tylko w mięsie, doskonałym jego źródłem są także niektóre rośliny, np. słonecznik. Natomiast syrop ryżowy jest zdrowszym zamiennikiem syropu glukozowo-fruktozowego, który jest wysoce przetworzony. Dlatego został zamieniony naturalną wersją. Na koniec błonnik z akacji hamuje uczucie głodu dzięki temu, że zwiększa objętość pokarmu w żołądku. Wydłuża uczucie sytości i sprzyja odchudzaniu. Oczyszcza też ciało z toksyn i metali ciężkich. Czego chcieć więcej?

TRADYCYJNE SŁODYCZE SŁODYCZE „SUPER KRÓWKI”
Zawierają biały cukier, czasem aż 60-75%. Oznacza to puste kalorie i zero wartości odżywczych. Zawierają cukier kokosowy, który ma najwięcej minerałów i witamin wśród wszystkich rodzajów cukru.
Zawierają mleko krowie, a co za tym idzie – laktozę i kazeinę. Zawierają mleko kokosowe, więc są  Idealnym produktem dla alergików.
 

Nie zawierają drogocennych składników.

Zawierają białko słonecznika oraz syrop ryżowy, które są zdrowszymi zamiennikami białka zwierzęcego oraz syropu glukozowo-fruktozowego.

 

 

Tradycja złamana. Nowe smaki już są!

Słodycze, tak zwane „krówki” na rynku Polskim są już od jakiegoś czasu. Jednak do tej pory występowały one jedynie jako mleczne karmelki o ciągnącej konsystencji. Super Krówka postanowiła wprowadzić niemałą rewolucję i zaszaleć ze smakami tego typu cukierków. I tak powstały krówki w sześciu wariantach smakowych: toffi, kakao, kokos, żurawina, banan i truskawka. Owocowa wersja to doskonała alternatywa dla karmelków, a dodatkowo te nie zawierają glutenu, a wszystkie składniki pochodzą z upraw ekologicznych.

Mimo tak krótkiego czasu na rynku, słodycze Super Krówki zostały docenione przeróżnymi certyfikatami, takimi jak: Super Produkt magazynu Świat Kobiety, Konsumencki Lider Jakości 2017, Certyfikat Dobry Produkt, Perła 2018.

Jak widać, chęć na słodycze może zostać zaspokojona w pyszny, ale też mądry sposób! Naprawdę warto wybierać mądrze, by nie dostarczać swojemu organizmowi zbędnych, złowrogich składników.

www.superkrowka.pl