Popularne kratki tarasowe można wykorzystać zarówno do wykończenia podłogi na tarasie, balkonie lub altanie, jak i do wykonania ścieżek, alejek ogrodowych czy stworzenia podestów przy basenach. Ich zastosowanie jest wszechstronne. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości użytkowe, dzięki którym z powodzeniem mogą być stosowane w odkrytej architekturze ogrodowej, bezproblemowy montaż, a także dostępność w wielu opcjach kolorystycznych i wzorniczych, dzięki czemu można dopasować je do niemalże każdej wizji projektowej przydomowej przestrzeni. DLH oferuje kratki tarasowe wykonane z drewna, kompozytu, kamienia, a nawet pokryte sztuczną trawą, które dostępne są w bardzo konkurencyjnych cenach.

Kratki tarasowe pod względem praktycznym

Kratki tarasowe DLH to kwadratowe elementy o boku 300 mm, które nie wymagają mocowania do podłoża, a jedynie połączenia ze sobą. Ze względu na fakt, że ich montaż jest bardzo prosty, można bez najmniejszego problemu przeprowadzić go samodzielnie. Warto wspomnieć także o tym, że tego typu montaż zdecydowanie nie należy do czasochłonnych, co stanowi kolejny atut tego rozwiązania. Przed przystąpieniem do ułożenia kratek tarasowych należy wyłącznie zadbać o przygotowanie podłoża, które powinno być wyrównane i utwardzone np. wylewką betonową. Nie montuje się w tym przypadku legarów, a także nie korzysta się ze specjalnych akcesoriów, takich jak klipsy, wkręty czy klej. Konstrukcja tego typu produktów składa się z lamelek przymocowanych do plastikowej podstawy. System zatrzasków i specjalnych wypustów umożliwia bezproblemowe łączenie ze sobą poszczególnych elementów „na zatrzask”. Ułożony w ten sposób podest można równie w prosty i szybki sposób zdemontować. Kolejnym atutem kratek tarasowych są doskonałe właściwości użytkowe. Takie produkty są przede wszystkim bardzo łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają konserwacji i impregnacji, a jedynie regularnego usuwania z ich powierzchni brudu i zanieczyszczeń. Ponadto są one bardzo trwałe oraz odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć, a także na gnicie i butwienie, dzięki czemu można je stosować na zewnątrz. Tak wysoka jakość idzie w parze z konkurencyjną ceną – jedna kratka tarasowa DLH to koszt zaledwie kilkunastu złotych.

Do wyboru, do koloru

Kratki tarasowe DLH dostępne są w wielu wariantach. DLH oferuje na przykład produkty tego typu z górną konstrukcją wykonaną z kompozytu, drewna, kamienia, a nawet sztucznej trawy, która wygląda niemal jak żywa. Tak duża dostępność kolorów i wzorów, a także możliwość mieszania kratek oraz układania ich w niestandardowy sposób, sprawia, że materiał ten daje bardzo dużą swobodę podczas wykańczania przestrzeni wokół domu. Kompozytowe kratki tarasowe są bardzo trwałe oraz wyróżniają się takimi samymi właściwościami, jak standardowe deski kompozytowe oferowane przez DLH. Do wyboru są produkty z lamelkami ryflowanymi lub ze strukturą drewna. Wybierać można spośród produktów w odcieniach szarości i brązów. Górna konstrukcja drewnianych kratek tarasowych DLH wykonana jest natomiast z drewna Bangkirai lub Akacja azjatycka, czyli gatunków egzotycznego pochodzenia. Produkty te posiadają jasno brązowy kolor i piękny, naturalny rysunek. Kamienne kratki tarasowe w beżowym lub grafitowym kolorze to kolejna propozycja od DLH. Zaletą tego typu produktów jest fakt, że poszczególne kamienne elementy konstrukcji efektownie się ze sobą łączą, przez co powierzchnia wygląda jakby została wyłożona kamiennymi kostkami, a nie gotowymi produktami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wybór elementów, których górna konstrukcja została wykonana ze sztucznej trawy. Takie kratki tarasowe spodobają się osobom, które lubią otaczać się zielenią, a przy tym marzą o wysokojakościowym wykończeniu przestrzeni do wypoczynku.

Kratki tarasowe dają naprawdę dużą swobodę podczas urządzania przydomowych przestrzeni – niezależnie od tego, czy wolimy nowoczesne, tradycyjne czy pełne naturalności projekty. Ich bogaty wybór kolorystyczny, wzorniczy, a także wiele możliwości związanych z układaniem poszczególnych elementów, bezproblemowy montaż i doskonałe właściwości użytkowe to cechy, za które polubią je wszyscy użytkownicy.

Ceny kratek tarasowych DLH: od 12,99 zł/sztuka

 

www.dlh.pl

 

O firmie:

DLH Global Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów drewnianej i kompozytowej deski tarasowej, a także drewnianych podłóg, elewacji oraz blatów. W asortymencie DLH Global Sp. z o.o. znajdują się także drzwi, panele dekoracyjne, ogrodzenia, donice ogrodowe i wiele więcej produktów przydatnych podczas wykańczania wnętrz oraz przestrzeni zewnętrznych. Ponadto, firma posiada bogatą ofertę materiałów przemysłowych, w tym kantówki okiennej i fornirów. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Global Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.