Korpus narurowy pomoże

Jednym z prostych rozwiązań na poprawę jakości wody są korpusy narurowe. To proste w instalacji urządzenie, które montuje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. W przypadku wystąpienia w wodzie zanieczyszczeń, stosuje się korpusy, w których umieszcza się odpowiedni wkład filtrujący.

Zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 1 mikrometra skutecznie usunie wkład sznurkowy lub piankowy. W domu wolnostojącym, w zależności od potrzeb możemy też zainstalować większą liczbę korpusów. W celu usunięcia chloru, jego pochodnych i substancji organicznych stosuje się wkłady z węglem aktywnym, który znacząco wpływa na poprawę jakości wody oraz jej smak i zapach.

Jak wybrać korpus

Kupując korpus narurowy powinniśmy wybrać najbardziej wytrzymały, który posłuży nam przez lata. Unikniemy w ten sposób awarii instalacji wodnej. Na rynku korpusów zasługującą na uwagę jest grupa produktów „WFW” rodzimego producenta, firmy UST-M. Są to popularne, zaawansowane technologicznie korpusy wybierane najczęściej na potrzeby gospodarstw domowych. Mogą stanowić obudowę filtra narurowego, a także wchodzić w skład systemów podzlewozmywakowych, np. odwróconej osmozy. Najnowszą propozycją firmy z tej solidnej gamy produktów jest korpus narurowy „EMI”. To bardzo wytrzymałe urządzenie wyróżnia nowoczesna głowica, która wyposażona jest w odpowietrznik, mosiężną wtopkę, zabezpieczenie przed zbyt mocnym dokręceniem oraz podwójny oring. Nowym elementem jest strzałka wskazująca kierunek przepływu wody – pomaga we właściwym montażu filtra. Przepływ wody w głowicy został zwiększony, dzięki temu jest bardziej wydajny. Dostępne są różne wersje kolorystyczne korpusu: przezroczysty – który pozwala na wizualną ocenę zanieczyszczenia wkładu, biały oraz niebieski.

Jeżeli oczekujemy bardzo wysokiej wydajności instalacji – powinniśmy wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb. Rozwiązaniem mogą być tutaj korpusy „BigBlue”. Zwiększone gabaryty oraz przyłącza pozwalają uzdatnić większą ilość wody w porównaniu do standardowych korpusów narurowych. Korpusy „Big Blue” z powodzeniem stosowane w przemyśle, więc bez trudu poradzą sobie z uzdatnieniem wody w największych domach jednorodzinnych, a nawet w lokalach gastronomicznych i hotelach.

Kiedy nie mamy miejsca na instalację dużego urządzenia, a zużycie wody jest wysokie, należy zainstalować korpus 20” typu „Slim”. Smukła obudowa umożliwia montaż w ograniczonej przestrzeni, natomiast wydajność instalacji pozostaje na najwyższym poziomie.

Gdy temperatura rośnie

Chcąc poprawić jakość gorącej wody nie możemy użyć tradycyjnego korpusu narurowego. Należy sięgnąć po urządzenie odporne i radzące sobie w wysokiej temperaturze. Paleta produktów UST-M wychodzi temu naprzeciw, dlatego stworzono korpusy z linii WF HOT. Dostępne są w dwóch wariantach – ze stali nierdzewnej lub z poliamidu. Korpusy HOT są stosowane głównie do filtracji wody do centralnego ogrzewania. Ich odporność na wysoką temperaturę jest imponująca, bo aż do 95° C.

Zanieczyszczona woda pociąga za sobą skutki dla gospodarstwa domowego. Zdecydowanie skraca się żywotność sprzętu AGD i może mieć nieprzyjemny smak oraz zapach. Montując korpus narurowy, z odpowiednim wkładem w naszym domu, przyczyniamy się nie tylko do polepszenia jakości naszej wody, ale także do poprawienia komfortu naszego życia.