Spotkania studentów dziennikarstwa z Gulliverem Craggiem odbędą się:

  1. kwietnia 2017 w Collegium Civitas w Warszawie, (Plac Defilad 1) w audytorium C. – początek o godz. 15.00
  2. kwietnia 2017 w siedzibie Samorządu Studentów Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, (ul. Bednarska 2/4) w Sali 2.13 – początek o godz. 18.00

 

Gość spotkań opowie adeptom dziennikarstwa warszawskich uczelni o swojej pracy dla France 24, zawodzie korespondenta, o tym dlaczego postanowił swoją przyszłość związać właśnie z dziennikarstwem, porówna pracę w Polsce, Francji i na Ukrainie. Korespondent France 24 będzie odpowiadał także na pytania studentów – uczestników panelu.

Gulliver Cragg – pochodzi z Londynu, ale przez całe życie związany jest z Francją. Do zespołu France 24 dołączył zaraz po uruchomieniu stacji pod koniec 2006 r. Po 3 latach pracy w biurze w Paryżu, został korespondentem kanału w Warszawie, gdzie uczył się języka polskiego. Zajmował się m.in. takimi tematami: śmierć prezydenta Kaczyńskiego, trzy kampanie wyborcze, gaz łupkowy, mistrzostwa piłkarskie. W 2013 roku pojechał na Ukrainę, aby relacjonować protesty na Majdanie. Z powodu przeciągających się protestów przedłużał swój pobyt, aż w końcu postanowił zamieszkać w Kijowie na stałe. Od tamtej pory relacjonuje wydarzenia na Ukrainie, ale też często przyjeżdża do Polski.