Konkurs Jasne! Lampa zainspirowana Rowlux” skierowany jest do architektów i projektantów wnętrz oraz studentów, a także absolwentów kierunków związanych z wzornictwem oraz architekturą. Organizatorem jest firma Muraspec Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie na polskim rynku. Rowlux to innowacyjny wielosoczewkowy poliwęglan, zwykle stosowany jako okładzina ścienna. Ze względu na wyjątkowe właściwości optyczne pięknie operuje światłem – pochłania je i odbija na wzór hologramu. Oprócz połysku ma też głębię, która sprawia, że oświetlony materiał zdaje się płynąć, falować, mienić lub skrzyć. Dodatkowym ułatwieniem konkursowego zadania jest też atrakcyjna gama kolorystyczna Rowlux.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne: zdobywca pierwszego miejsca – 2 000 zł, drugiego – 1 000 zł, trzeciego – 500 zł. Zwycięski projekt zostanie ponadto wdrożony do produkcji przy współpracy z firmą Spectra Lighting. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas 13. edycji OKK! design w marcu 2018 r. oraz na stronach internetowych www.muraspec.pl i www.okkdesign.pl.

W składzie Jury zasiądą przedstawiciele organizatorów oraz autorytety ze świata polskiego wzornictwa, m.in.:

Robert Majkut – jeden z najbardziej znanych designerów, właściciel pracowni Robert Majkut Design

Dr hab. Jan Sikora – pracownik naukowy, architekt

Ewa Mierzejewska – dziennikarka, blogerka, redaktor naczelna „Dom & Wnętrze”

Olga Kisiel-Konopka – organizator spotkań dedykowanych projektantom

Dagmara Jakubczak – projektantka, blogerka wnętrzarska FORelements.pl

Prof. Radosław Achramowicz – pracownik naukowy, współtwórca marki oświetleniowej Puff – Buff

Magdalena Federowicz-Boule – architekt, ekspert w projektowaniu przestrzeni komercyjnych, właścicielka pracowni Tremend

Justyna Jabłońska – architekt, współwłaścicielka pracowni ORB Studio Architekci

Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska – stylistka współpracująca z czasopismami wnętrzarskimi, wykładowczyni

Ula Michalak – blogerka wnętrzarska, pomysłodawczyni MEETBLOGIN

Rafał Szubstarski – redaktor naczelny Hotelarz

Michał Piernikowski – dyrektor Łódź Design Festiwal

Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2018 r.

Regulamin oraz wszystkie dokumenty niezbędne do udziału w konkursie można pobrać ze strony www.muraspec.pl lub www.okkdesign.pl

 

Wszelkich informacji udziela przedstawiciel Organizatora:

Barbara  Łukasiak, blukasiak@muraspec.com.pl, tel. 22 648 44 67

Tapety kontraktowe i okleiny ścienne marki Muraspec (www.muraspec.pl) od ponad 130 lat można znaleźć w najlepszych hotelach, biurach, szpitalach, sklepach oraz luksusowych rezydencjach na całym świecie. Oferta obejmuje tysiące wzorów i kolorów, a także duży wybór różnych ich gramatur oraz szerokości. Firma Muraspec znana jest z najwyższej jakości okładzin przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów, choć w asortymencie marki znajdziemy rozwiązania na każdą kieszeń. Jako jedna z niewielu firm, jest w stanie przygotować na swoich produktach nadruki cyfrowe spełniające wszelkie potrzebne atesty i certyfikaty. Wszystkie okładziny ścienne posiadają znak CE oraz klasyfikację ogniową wraz z EPD. Ponadto firma oferuje wyróżniające się wykończenia w postaci rzeźbionych paneli 3D, dekoracyjnych paneli żywicznych Lumicor i laminatu Strataflex o niemal nieograniczonym zakresie wnętrzarskich rozwiązań dekoracyjnych. Dzięki własnemu zespołowi projektowemu i zapleczu produkcyjnemu Muraspec jest również w stanie realizować projekty na indywidualne zamówienie. Ponad 130 lat dziedzictwa brytyjskiego na całym świecie jest gwarancją sprawdzonej, najwyższej jakości. W Polsce przedstawicielstwo firmy istnieje od 20 lat, a obecnie mieści się w Warszawie przy ul. Połczyńskiej. Więcej: www.muraspec.pl.