Celem konkursu było wsparcie młodych i zdolnych projektantów, których zadaniem było opracowanie nowatorskich rozwiązań, służących w codziennym życiu. Konkurs w kwietniu br. ogłosiła firma SANPLAST wiodący producent wyposażenia łazienkowego. Udział w konkursie był dla studentów nie tylko możliwością zdobycia doświadczenia projektowego, ale także nagród pieniężnych. Najwyżej punktowane przez komisję były rozwiązania łączące w sobie innowacyjność, praktyczność, estetykę, ciekawy design i funkcjonalność ale przede wszystkim te, spełniające wymagania zarówno najmłodszych jak i najstarszych członków rodziny.

 

„Do konkursu złożonych zostało 29 prac. Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zmysłem artystycznym i pomysłowością. Prace oceniane były także pod kątem możliwości wdrożenia ich do seryjnej produkcji. Po burzliwych naradach udało się wybrać zwycięzców.” – podkreśla Robert Dziak – Prezes SANPLAST SA.

 

Najlepszym projektom przyznano wyróżnienia oraz nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce zajął Pan Maciej Michalak z projektem Kontti otrzymując 5000 zł. Zwycięska praca to funkcjonalna wanna z możliwością pełnego zanurzenia oraz umycia tylko nóg.Efekt ten udało się uzyskać- jak zdradził sam autor- m.in. dzięki konsultacjom z fizjoterapeutą. Pokazuje to, że młodzi adepci do swoich projektów wykorzystywali także wiedzę z innych dziedzin.” dodaje Robert Dziak. Druga nagroda i 3000 zł powędrowało do Pani Joanny Zielińskiej za projekt ∅3. Został on doceniony przede wszystkim za pomysł nastawiony na zaspokojenie potrzeb starszego pokolenia. Pełna harmonia całości wyposażenia łazienkowego połączona z elementami wsporczymi zaprojektowanymi tak, aby stanowiły także element dekoracyjny. Trzecie miejsce oraz 1000 zł zdobyła Pani Karolina Marszałek z pracą GEOmetry czyli minimalistyczną kabiną prysznicową, która zapewnia przesuwanie i obracanie tafli szkła, co może zapewnić dodatkowe miejsce w łazience wtedy kiedy kabina nie jest używana. Wyróżnienia swoich prac powędrowały do Pań: Moniki Prucnal za pracę Gentle waves oraz Marleny Pestka za Folding shower.

 

Bardzo się cieszę, że udało się nawiązać współpracę pomiędzy uczelnią, a firmą SANPLAST SA. Motywujące jest to, że takie firmy  zauważają jak wielki potencjał tkwi w młodych projektantach. Konkursy jak ten są świetnym przykładem na to, że projekty przygotowywane przez studentów, mogą z powodzeniem zaistnieć na rynku. Pokazuje to studentom, że ich projekt może stać się rzeczywistością, co daje im motywację do dalszego rozwoju i działania. – komentuje Ariel Śliwiński – opiekun konkursu z ramienia UTP.