Tak jak często dobieramy wieczorny seans do naszego nastroju – jednego dnia stawiając na francuską komedię, innego na skandynawski dramat psychologiczny – tak podczas wieczornego relaksu w łazience dążymy do stworzenia scenerii, idealnie pasującej do naszego samopoczucia. System oświetlenia Emotion dla kolekcji Finion możemy swobodnie kontrolować, poprawiając swój nastrój dzięki iluminacji, która ozdobi każdy element łazienkowej scenerii – wannę z Quarylu®, toalety i umywalki oraz meble i lustra. Za pomocą pilota stworzymy przestrzeń doskonałą do skutecznej regeneracji i wyciszenia po dniu pełnym wrażeń i napięć. Efekt będzie jeszcze lepszy, kiedy kolekcję Finion ożywimy barwami wybranymi spośród setek dostępnych odcieni, tworząc doskonałą harmonię koloru i światła.

Światło, kolor… akcja!

W łazience wyposażonej w Finion – tak jak na każdym planie filmowym – kolor i światło odgrywają kluczową rolę. Zintegrowany system oświetlenia Emotion można zastosować we wszystkich produktach kolekcji Finion – wolnostojącej wannie, 10 modelach umywalek, podwieszanych miskach WC i bidetach, lustrach oraz meblach łazienkowych. Co więcej, wannę z Quarylu® można doposażyć w dekoracyjny, podświetlany pierścień – chromowany, złoty lub w kolorze szampana. Dzięki niemu wanna sprawi wrażenie, jakby delikatnie unosiła się nad ziemią. Doskonale podkreśli to jej charakter – błogiego obłoku relaksu.

Efekt oświetlenia systemu Emotion dodatkowo podkreśla odpowiednio dobrana kolorystyka produktów. I tu Finion daje wiele możliwości. Wanny z kolekcji są dostępne w ponad 200 barwach z palety RAL i Sikkens oraz zaproponowanych przez projektantkę Gesę Hansen. Przygotowała ona paletę składającą się z 11 odcieni – obejmujących kolory od głębokiej czerni, przez klasyczny mat i błyszczącą czerń po cedrową zieleń, czy miękki błękit. W tej palecie dostępne są także meble z kolekcji, których poszczególne elementy możemy oblać różnymi barwami, wybierając inne dla frontów, wnętrz oraz półek.

Idealna współpraca nastrojowego światła i barw powala na stworzenie prawdziwej oazy relaksu i spokoju, w której można czuć się doskonale niezależnie od samopoczucia. Ta wyjątkowa harmonia połączona z inteligentnym dizajnem kolekcji Finion zostały docenione przez międzynarodowych ekspertów. Została ona uhonorowana iF Design Award 2017 oraz Red Dot Design Award 2017, dwiema najważniejszymi nagrodami w dziedzinie wzornictwa na świecie.