PUMA, globalna sportowa marka, oraz Rihanna, dyrektor kreatywna FENTY, otwierają drzwi, by wkroczyć do FENTY University i zapisać się na zajęcia na temat już trzeciego sezonu FENTY PUMA by Rihanna. W roczniku Rihanny drużyna uniwersytecka spotyka się z high fashion, a każdy może nauczyć się jak najlepiej wybierać i miksować różnorodne looki w kolekcji.

Rihanna zaprojektowała kolekcję, która reprezentuje rozmaite subkultury młodzieżowe tzw. cliques, oraz oddaje ich unikalny styl, który sprawia, że od razu wiesz kto jest kim na korytarzu czy za drzwiami do szatni. Przybijcie piątkę z Nerdami, Sportowcami, Skejtami, Prymusami, Gotami oraz, bezapelacyjnie, z Bad Gals. Kolekcja czerpie inspirację z rozpoznawalnego na pierwszy rzut oka stylu FENTY; odnajdziemy w niej mocno tkane, ręcznie robione swetry, jak również tkane w warkocze swetry i sukienki z charakterystyczną oznaką F czy uniwersytecką maskotką – kotem PUMA, z miękkiego pluszu. Dopełnieniem szkolnej wyprawki będą oversize’owe płaszcze z elementami sztucznego kożucha czy futra.

Klasyczne mundurki i dresy powracają w zupełnie nowej odsłonie. Współczesna interpretacja materiału źródłowego opiera się o zastosowanie zaawansowanych technologicznie tkanin sportowych z modowymi akcentami. Spokojnie możecie w nich aplikować do Ligi Bluszczowej. W kolekcji nie zabraknie też charakterystycznych dla marek elementów – wypatrujcie czujnie szczęśliwej trzynastki od Rihanny, odznak z rokiem urodzenia gwiazdy czyli 1988, jak też suwaka FENTYxPUMA czy brandowanych guzików i innych wykończeń. Oryginalne naszywki czy taśmy oraz plastry wpisują się styl FENTYxPUMA, dodatkowo podkreślając ducha sportowej rywalizacji.

Rihanna odrobiła pracę domową i wybrała idealne akcesoria, by uzupełnić look na wielki powrót do szkoły. Torby zaskakują różnorodnością form i kształtów – od pojemnych plecaków-misiaczków, eleganckich kosmetyczek po kopertówki do ręki. Akcesoria królują od stóp do głów, z  tego powodu w kolekcji pojawiają się też pikowane czapki, kominiarki i wiązane z tyłu duragi. Pokaż jak w wykonaniu Twoim i Twoich znajomych wyglądają #squadfeels – czekają na Was uniwersyteckie chusty i chokery na szóstkę.

Mówi się, że najlepsze rzeczy zostawia się na koniec. Wkrocz pięknie w nowy sezon i odbierz świadectwo stylu wraz z propozycjami obuwia. FENTYxPUMA prezentuje zupełnie nowe modele, które już teraz pretendują do miana przyszłych ikon czyli Chelsea Sneaker Boot, FENTY Trainer Hi i Knitted High MaryJane Heel. Kultowy już PUMA Creeper powraca w dwóch nowych odsłonach – na wysokiej podeszwie i jeszcze wyższym poziomie. Cleated Creeper Suede i Ankle Strap Sneaker będą dostępne dla kobiet i mężczyzn w pełnej rozmiarówce i w najmodniejszych kolorach jesieni.

PUMA Cleated Creeper Suede trafi do sprzedaży już 31 sierpnia w sklepach stacjonarnych PUMA, wybranych sklepach w Polsce oraz na PUMA.com. Cena modelu to 699,00 zł.

#FENTYXPUMA