Daj się uwieść geometrycznemu rytmowi

Antheus, czyli doskonały rytm – surowe piękno stylu Bauhaus współgra z wyważonymi proporcjami, prostymi liniami i klasycznymi kolorami, inspirowanymi Art déco. Porywająca elegancja oraz geometryczny szlif krawędzi, widoczny w wybranych elementach kolekcji, tworzą niezwykły i ponadczasowy projekt. Od ceramiki łazienkowej, poprzez szafki, aż po lustro – każdy produkt serii Antheus od Villeroy & Boch odsłania swój niepowtarzalny charakter. A wszystko za sprawą Christiana Haasa – znanego niemieckiego projektanta, dzięki któremu kolekcja spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyjątkowe połączenie drewna, stali szlachetnej oraz marmuru nie tylko niesie obietnicę trwałości i komfortowego użytkowania, ale otwiera zupełnie nowe spektrum w personalizacji łazienki.

Stylowe zanurzenie w precyzyjnej oprawie

Awangardowy kształt utrzymany zgodnie z duchem modernizmu, któremu towarzyszy najwyższa jakość wykonania, to wolnostojące wanny Antheus. Cechuje je niezwykła odporność na uderzenia i zarysowania. Opatentowany przez Villeroy & Boch materiał Quaryl, niczym monolit łączy siłę z lekkością formy. Tworzywo jako kompozycja naturalnego kwarcu i wysokowartościowego akrylu, pozwoliło wykreować gładki i wytrzymały produkt o zaokrąglonych brzegach. Niepowtarzalny, geometryczny szlif nadał wyraźny zarys krawędziom. Stabilny, polerowany stelaż ze stali szlachetnej, stworzył poczucie większej przestrzeni. Antheus jest dostępny w dwóch rozmiarach oraz w opcji Colour on demand (kolor na życzenie), zapewniającej praktycznie nieograniczoną paletę barw RAL. Ponadto do wyboru są trzy warianty funkcji przelewu, w tym opcja premium ViFlow – ukryte w formie wanny sterowanie elektroniczne, które jest wyposażone w czujnik nacisku, kontrolując tym samym poziom wody i zapobiegając przepełnieniu się wanny.

Siła misternych kształtów

Precyzyjna, geometryczna forma i ekstrawagancko zarysowane krawędzie – czyli stylistyka inspirowana nurtem Art déco. Umywalki Antheus hipnotyzują charakterystycznym szlifem
i niezwykle gładką powierzchnią. Dostępne w dwóch rodzajach – stawiane na blacie (65 cm)
i meblowe (o rozmiarze 100 i 120 cm) oraz  trzech eleganckich odcieniach bieli: White Alpin, Star White i Stone White – z pewnością przypadną do gustu osobom poszukującym nieszablonowych rozwiązań w łazience. Do stworzenia ergonomicznych projektów umywalek Antheus posłużył niezwykle wytrzymały materiał TitanCeram. Jego ponadprzeciętne właściwości Villeroy & Boch uzyskał łącząc naturalne surowce, takie jak skaleń, kwarc, glina i dwutlenek tytanu. TitanCeram nie tylko umożliwił wykreowanie misternych kształtów, ale zdecydowanie wzmocnił komfort samego użytkowania produktu.

Łazienka o wielu obliczach

Bauhaus maksymalnie upraszczał wszelkie dodatki, a ich dekoracyjna funkcja była ściśle powiązana z użytecznością. Luksusowe materiały, takie jak drewno, brąz, marmur czy naturalne skóry odgrywały natomiast kluczową rolę we wnętrzach Art déco. Villeroy & Boch nawiązał do tradycji obydwu stylów – umiejętnie wyważył proporcje, zachowując ich indywidualny charakter. Jedną z odsłon kolekcji Antheus jest oszlifowana płyta marmurowa umieszczona na konstrukcji szkieletowej, wykonanej ze stali szlachetnej wraz ze szklaną półką na akcesoria i przybory toaletowe. Umywalka w odcieniu bieli kontrastuje z czarną barwą kamienia, niemal hipnotycznie przyciągając uwagę. Z kolei szafki umywalkowe z dużymi szufladami, wyposażonymi w specjalne organizery, nawiązują do stylistyki pokojów kąpielowych. Dzięki tak przemyślanej koncepcji przechowywania kosmetyki i artykuły codziennego użytku znajdą się zawsze na właściwym miejscu. Wszystkie meble łazienkowe serii Antheus wykonano z ekskluzywnego forniru z naturalnego drewna w wykończeniu Amercian Walnut lub Black Ash, dopełniając projekt wyrafinowanymi uchwytami.

Bauhaus i Art déco to jedne z bardziej znanych ponadczasowych nurtów sztuki XX wieku,
do dzisiaj wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Mimo że charakteryzują się odmiennymi założeniami, Villeroy & Boch po raz kolejny udowodnił, że prawdziwe przenikanie stylów jest możliwe. Kolory Art déco nowej kolekcji harmonijnie łączą się z surowym metalem nurtu Bauhaus, geometryczne kształty z prostotą i funkcjonalnością. Linia Antheus doskonale spaja tradycję z nowoczesnością.