Górny Śląsk na językach – lokalizacja numer 1 roku 2018 nie traci notowań. Dowodem tego jest kolejna tegoroczna realizacja Panattoni Europe w regionie. Po zapowiedziach rozbudowy parku w Czeladzi, w lutym wystartowała budowa nowego centrum dystrybucyjnego – Panattoni Park Sosnowiec II. Obecnie realizowane jest 50 tys. m kw. z 80 tys. m kw. planowanych, a finalizacja tego etapu inwestycji planowana jest na jesień 2019 r. Tak jak wszystkie nowe centra dystrybucyjne dewelopera, również i to zostanie poddane certyfikacji metodą BREEAM.

Pierwszym najemcą Panattoni Park Sosnowiec II jest wieloletni klient dewelopera – operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics, który w najnowszej inwestycji zajmie ok. 18 500 m kw. Powierzchnia jest realizowana na indywidualne zamówienie najemcy – a jest nią połączenie terminala przeładunkowego o powierzchni niemal 8 tys. m kw. i 75 dockami z magazynem wysokiego składowania o metrażu niemal 10 tys. m kw. i niestandardowej wysokości 11, 5 m. Podobnie jak w całym parku, w obiekcie ROHLIG SUUS Logistics zainstalowane zostanie oświetlenie typu LED. System dynamicznego sterowania płynnie dostosuje natężenie oświetlenia w zależności od obecności światła naturalnego. Powierzchnia biurowa zajmie 900 m kw., na której będzie pracować blisko 90 osób.

Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe komentuje najnowszą inwestycję dewelopera: „Śląsk to marka sama w sobie, która przyciąga przedsiębiorców doskonałą lokalizacją, rozbudowaną infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej kadry. Panattoni od 11 lat docenia region, czego dowodem jest realizacja przez nas tylko w Sosnowcu blisko 0,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i plan podwojenia jej w ciągu najbliższych 5 lat”i dodaje „Cieszę się, że mogliśmy naszemu wieloletniemu najemcy, zagwarantować indywidualne rozwiązana w ramach parku i jednocześnie sprostać oczekiwaniom przedsiębiorstw, które potrzebują mniejszych modułów od zaraz”.

„Nasz wieloletni partner Panattoni Europe zapewnił nam elastyczne rozwiązania w zakresie zagospodarowania powierzchni, dzięki czemu obiekt powstaje według preferowanych przez nas parametrów. Nasz autorski układ siatki słupów pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni, poprzez odpowiednie rozmieszczenie regałów wysokiego składowania. 40% powierzchni jaką zajmiemy w Sosnowcu zostało przystosowane do pracy wózków systemowych. Planujemy również wprowadzenie nowych technologii, takich jak rękawice skanujące, które sprawdziły się już w innych naszych magazynach” – podkreśla Adam Galek, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Panttoni Park Sosnowiec II składać się będzie z dwóch obiektów o łącznej powierzchni blisko 80 tys. m kw. Inwestycja jest przeznaczona dla klientów z różnych branż i oferuje elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dodatkowym atutem parku jest obecność modułów typu Small Business Units o minimalnej powierzchni 1500 m kw. Kompleks położony jest w granicach miasta, na ul. Wiejskiej tuż obok zjazdu z drogi ekspresowej S1. Dzięki temu najemcy mają zagwarantowany dobry dostęp do oddalonej o 6 km autostrady A4 w ramach trasy europejskiej E40 (Wrocław-Katowice-Kraków) oraz do autostrady A1/ trasy europejskiej E75 (Trójmiasto-Toruń-Gliwice). Możliwy jest także szybki dojazd do oddalonego o 40 km międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Położenie w sercu konurbacji górnośląskiej, 15 km od centrum Sosnowca