Z danych firmy badawczej Empirica wynika, że do 2025 roku w sześciu europejskich krajach – Polsce, Niemczech, Francji, Irlandii, Hiszpanii, a także w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii – popyt na specjalistów IT wzrośnie do poziomu ponad 1,67 mln[1]. To blisko dwukrotnie więcej niż dotychczas szacowano. Nowoczesny świat pracy w gospodarce cyfrowej stwarza wiele nowych zawodów, form zatrudnienia i interakcji między pracownikiem a maszyną. Jest to przestrzeń, którą mogą wypełnić uzdolnione i wykształcone kobiety. Obecnie stanowią one 17% wszystkich specjalistów w europejskiej branży IT.

Dzień Kariery Kobiety w IT, organizowany przez CodersTrust Polska i Fundację Mamo Pracuj, skierowany jest właśnie do osób, które widzą perspektywy i szansę rozwoju w technologiach oraz IT. Jest to bezpłatne wydarzenie dla kobiet świadomych zmieniającego się rynku pracy i zagrożeń związanych z likwidacją zawodów.

Uczennice, studentki, młode kobiety, młode mamy, ale także panie z doświadczeniem zawodowym – każda z nich ma prawo rozwijać swoje pasje i realizować się w pracy, o której marzy. Widzimy, że coraz więcej naszych koleżanek, znajomych, chce spróbować swoich sił w branży IT, ale wiele z nich obawia się, że sobie nie poradzi. Poprzez nasze wydarzenie chcemy pokazać, jak istotna jest zmiana wyobrażenia o branży IT. Przedstawimy naszym uczestniczkom, jakie stanowiska występują w tej branży i jakie kroki trzeba podjąć, by rozwijać się w tym obszarze  – mówi Joanna Pruszyńska-Witkowska, organizatorka wydarzenia.

Inspirujące kobiety sukcesu i sesje z doradcami

Aby wziąć udział w Dniu Kariery Kobiety w IT wystarczy do 1 czerwca zarejestrować się bezpłatnie na stronie: https://coderstrust.pl/dzien-kariery-kobiety-w-it/.

Liczba miejsc na event jest ograniczona, więc lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili z zapisami – zachęca Agnieszka Czmyr-Kaczanowska- z Fundacji Mamo Pracuj. – Tym bardziej, że będziemy gościć wspaniałe kobiety liderki, prezeski, managerów. Poprzez ich wystąpienia chcemy zainspirować uczestniczki wydarzenia do poznania świata IT.

Wśród prelegentek, które podzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami dotyczącymi pracy w branży nowych technologii, znajdują się m.in. Anna Sieńko – Technology Leader w PWC, Joanna Seklecka – prezes zarządu eService, Agata Jach z AXA, Anna Gryko z Totalizatora Sportowego, Katarzyna Majewska – Członek Zarządu Citi Handlowy oraz Joanna Misiewicz – Innovation Project Manager PKO BP.

Cieszy fakt, że Panie coraz śmielej wchodzą w świat nowych technologii – kierują spółkami technologicznymi lub procesami cyfrowej transformacji – mówi Anna Sieńko, Partner, Technology Leader for CEE w PwC. – Ja sama mam przyjemność zarządzać w PwC zespołem do spraw technologii w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W PKO Banku Polskim obserwujemy wzrost reprezentacji kobiet w obszarze IT, Data Science czy Big Data. To z pewnością dobry prognostyk pokazujący, że każda z nas może spróbować swoich sił w dziedzinie dotychczas uznawanej za typowo męską – powiedziała Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim.

Oprócz prelekcji zaplanowano sesje z doradcami kariery, którzy podpowiedzą, jak posiadane już doświadczenie odpowiada potrzebom rynku pracy i jakie kompetencje warto rozwijać. Podczas konferencji będzie także możliwość poznania wielu firm i nawiązania bezpośrednich relacji z pracodawcami.

Szczegółowa agenda znajduje się na stronie: https://coderstrust.pl/dzien-kariery-kobiety-w-it/. W czasie eventu będzie też zapewniona opieka nad dziećmi przez przedszkole KIDS&Co. Partnerami wydarzenia są PwC, PKO BP, AXA, eService, i Totalizator Sportowy.

[1] Źródło: https://eskills4diversity.com/fileadmin/diversity/images/reports/diversity_press_release.pdf