Inspiracje z Arles

Luksusowe podłogi winylowe z kolekcji Van Gogh marki Designflooring doskonale odwzorowują rysunek naturalnego drewna. Klienci mogą wybierać pomiędzy usłojeniem i wybarwieniem klasycznych gatunków: dębu, brzozy, klonu, sekwoi, orzecha włoskiego, hebanu i cyprysu. Kolekcja Van Gogh wzbogaciła się ostatnio o kolejne wybarwienia dębu. W nowej palecie znajdziemy bielone i szare odcienie (Blush Oak, Grey Brushed Oak, Misty Grey Oak), a także ciepłe, inspirowane dębem europejskim Golden Brushed Oak i Warm Brushed Oak. Wszystkie nowe wzory kolekcji Van Gogh dostępne są jak do tej pory w rozmiarach 1422×229 mm (w wersji klejonej) oraz 1420×225 mm (montaż na CLICK). – Dobrą nowiną, jest to, że znane już wzory z tej kolekcji można teraz zamówić także w technologii łatwego montażu na CLICK. Występują one w rozmiarze 1219×178 mm – dodaje ekspert od podłóg z Dekorian Home Maciej Wolniak.

Krok ku doskonałości

Wprowadzona właśnie nowa technologia twardego rdzenia Rigid Core występuje we wszystkich podłogach na CLICK z zamkiem blokującym 5G oraz 2G . – Luksusowe podłogi winylowe od Designflooring z twardym rdzeniem Rigid Core kładzie się bez użycia kleju na większości zastanych podłoży: na deskach podłogowych lub posadzkach ceramicznych – mówi ekspert Dekorian Home.

Produkty te charakteryzują się właściwościami redukującymi hałas (aż do 21 decybeli ciszej) oraz bardzo szybkim montażem, nawet na nierównych powierzchniach. Są tworzone na bazie winylu PVC, który stosuje się w kluczowych wyrobach medycznych oraz przez producentów przewodów, systemów ochrony kabli czy ram okiennych. Produkty są wolne od metali ciężkich i spełniają normy zawarte w REACH – rozporządzeniu Unii Europejskiej, które reguluje produkcję i stosowanie substancji chemicznych, uwzględniając ich potencjalny wpływ na ludzi i środowisko naturalne. Nie zawierają surowców, które szkodliwie wpływają na rozrodczość, nie wywołują endokrynologicznych zaburzeń ani nie posiadają właściwości rakotwórczych. Podłogi winylowe Designflooring polecane są więc przez projektantów również do wnętrz użyteczności publicznej – do bibliotek, kawiarni, butików, zakładów kosmetycznych. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że winyle tej brytyjskiej marki są wodoodporne, a więc łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

Współczesny dom, wiejskie domostwo, loft

W zależności od stylu pomieszczenia, specjaliści sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home polecają jedną z trzech wersji wykończenia odwzorowanego na winylach drewna. Klasyczna,będzie idealna do współczesnych domów i apartamentów. Podkreśli nowoczesny charakter wnętrza, w którym proste formy mebli, oszczędna kolorystyka i duże przeszklenia ociepli podłoga od Designfloring w klasycznym wybarwieniu.

Wersja postarzana sprawdzi się w wiejskich posiadłościach., w których pęknięcia, korniki i przetarcia podkreślą jedynie rustykalny charakter domostwa. Do takiego wykończenia podłogi Designflooring, architekci wnętrz zaproponują zapewne bielone ściany o nierównej fakturze, drewniane meble o toczonych elementach, naturalne tekstylia, wiklinowe i gliniane dodatki. Opalana, czy też szczotkowana wersja podłogi to propozycja do postindustrialnych wnętrz typu loft. Podkreśli fabryczną historię pomieszczenia. Pasować będzie do wszelkiego rodzaju stalowych elementów konstrukcyjnych, krat, metalowych okien i drzwi. A także do tak modnych mebli w stylu vintage.

 

Jodełka i stiuki

Podłogi winylowe Designflooring o formie klasycznych desek idealnie odwzorowują naturalne drewniane powierzchnie. Koneserów zachwycają naturalistyczne słoje, pęknięcia i sęki, jak również sposób ułożenia parkietu – w cegiełkę oraz tegoroczna nowość – w tak modną obecnie jodełkę. – Miłośników tego klasycznego ułożenia podłogi ucieszy zapewne fakt, że istnieje możliwość zamówienia nowych wzorów z kolekcji Van Gogh w formie jodełki: 711×178 mm (płytki klejone) oraz 708×177 mm (w technologii łatwego montażu na CLICK). To prawdziwy hit i odpowiedź marki na zapotrzebowanie na luksusowe podłogi winylowe do eleganckich apartamentów w kamienicach – mówi Maciej Wolniak z Dekorian Home.