Krata, to obok pasków najpopularniejszy wzór wśród tkanin. Po ubrania w ten ponadczasowy deseń szczególnie chętnie sięgamy jesienią. W kolekcji marki Solar na sezon F/W 2017/18 znajdziemy kilka wyjątkowych propozycji w kratkę.

O kracie jest głośno od kilku sezonów. To wzór, który zdecydowanie na dłużej zadomowił się wśród wiodących trendów. Jako deseń posiada wiele atutów – można ją nosić do ubrań jednokolorowych lub zestawiać z innymi, drobnymi printami. Kratka sprawdzi się zarówno
w stylizacji sportowej, casualowej oraz wizytowej. Mnogość rodzajów kraty pozwala dobrać tę idealną pod względem wielkości wzoru i kolorystyki. W tym sezonie, polska marka Solar prezentuje szeroką ofertę w kratę.

Niegdyś symbol szkockich klanów, dziś deseń, który od kilku sezonów przewija się wśród jesiennych kolekcji największych brandów, czyli popularny tartan. Projektanci Solar wykorzystali go przy spódnicach i ciepłych szalach, idealnych na nadchodzącą porę roku. W połączeniu z ciepłym swetrem, ubrania w szkocką kratkę marki Solar okażą się idealną stylizacją na ten sezon.

Dalej przenosimy się na południe Wielkiej Brytanii, gdzie zakochamy się w kracie Księcia Walii. To wzór, który zazwyczaj zobaczymy na męskich garniturach. W tym sezonie Solar rezerwuje ten deseń dla pań. W kolekcji marki znajdziemy eleganckie spodnie i spódnice, które w swojej szafie chciałaby mieć niejedna anglosaska księżna!

Wśród propozycji deseni od marki Solar znajdziemy również tzw. Windowpane, drobną kratkę w stylu pepitki oraz wyrazisty wzór kojarzony ze stylem grunge. Wszystkie kratki w sezonie jesień-zima w kolekcji Solar zaskakują barwą. Oprócz odcieni szarości czy czerwieni, naszą uwagę przyciągnie krata khaki, bordo czy fioletowa.

Nadchodząca jesień należy do kratki!