Skóra, jak każdy inny narząd ludzkiego ciała, składa się z kilku rodzajów tkanek. Im starsza osoba, tym wolniej następuje regeneracja komórek – zmniejsza się elastyczność, kontur twarzy staje się rozmyty, pojawiają się zmarszczki związane z wiekiem. Bez utrzymania odpowiedniego poziomu kolagenu w naskórku skóra nigdy nie będzie wyglądać młodo i zdrowo.

Jak przywrócić skórze młodość?

 

Odpowiedź brzmi KOLAGEN, który jest głównym białkiem strukturalnym naszego organizmu, składnikiem tkanki łącznej oraz integralną częścią kości i stawów. Innymi słowy jesteśmy dosłownie nasyceni kolagenem, ale tam, gdzie jest go naprawdę dużo, to właśnie w skórze – tutaj stanowi aż 70% wszystkich białek. Tropokolagen, główna jednostka strukturalna, przedstawiona w postaci trzech lewoskrętnych łańcuchów aminokwasów skręconych w prawoskrętną spiralę, nadaje kolagenowi niespotykaną elastyczność.

Kolagen powstaje w wyniku złożonej serii reakcji w obecności aminokwasów. Ten proces chemiczny zachodzi w komórkach skóry zwanych fibroblastami i jest kontrolowany przez układ hormonalny. Wszystko byłoby dobrze, ale po 25 latach synteza kolagenu stopniowo zwalnia, organizm dosłownie zaczyna odczuwać jego brak. To wtedy nadchodzi TEN MOMENT, kiedy nagle na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a na biodrach znienawidzona „pomarańczowa” skórka. Sucha skóra, przebarwienia, problemy z cerą to zewnętrzne objawy wewnętrznego braku kolagenu. Zmiany hormonalne związane z wiekiem w kobiecym ciele tylko nasilają te nieatrakcyjne objawy.

 

Suplement diety Naturalny kolagen z dzikiego dorsza z witaminą C został zaprojektowany tak, aby odżywiać Twoje ciało naturalnymi składnikami odżywczymi, aby tworzyć piękno od wewnątrz . Witamina C odgrywa kluczową rolę w produkcji elastyny i kolagenu.

Fibrylarny kolagen białkowy jest podstawą tkanki łącznej naszego organizmu. Substancja znajduje się w kościach, mięśniach, chrząstkach, ścięgnach, skórze.Zadaniem białka jest utrzymanie równowagi wodnej tkanek oraz regeneracja ich komórek. Spośród 16 rodzajów włókien kolagenowych w ludzkim ciele są tylko trzy. Niedobór białka w skórze przyczynia się do utraty jej elastyczności, co z kolei powoduje przedwczesne starzenie się.

Naturalny kolagen z dzikiego dorsza to całkowicie naturalne rozwiązanie dla
młodzieńczej, promiennej skóry, całkowite piękno zaczynające się od
wewnątrz.

Utrata elastyczności skóry, przerzedzenie włosów i łamliwe
paznokcie są częstymi objawami starzenia, które wynikają ze spadku poziomu
kolagenu w organizmie.

 

autor:

Konopna Farmacja Poznań