Gdy wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu – nietrudno wówczas o jesienną chandrę… Jednak dzięki kilku trikom stylizacyjnym, możemy wprowadzić do naszych wnętrz optymistyczny wyraz i złe strony jesieni obrócić w te dobre. Bo czy może być coś przyjemniejszego niż wieczór spędzony przy płomieniach wydobywających się z kominka z kubkiem aromatycznej herbaty i książką w ręku?

 

Nastrojowa aura

 
Jesienne dekoracje, blask świec, nastrojowa muzyka, delikatny zapach olejku eterycznego – to tylko niektóre z elementów, które pomogą nam przetrwać nadchodzące długie wieczory. Ale oprócz sezonowych dodatków, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach urządzenia przytulnych wnętrz – postawmy na ciepłe kolory: beże, brązy, żółcienie, pomarańcze i czerwienie, naturalne materiały wykończeniowe, miękkie poduszki oraz grube pledy – tym sposobem wprowadzimy do naszych aranżacji wiele klimatycznego ciepła. Podłogę wykonajmy z drewna, najlepiej dębowego utrzymanego w nasyconych tonacjach. Dzięki temu nasze wnętrze pozostanie spójne, a my zyskamy pewność, że parkiet przetrwa naprawdę wiele lat. Bogatą ofertę desek odznaczających się najwyższą jakością posiada w swoim asortymencie firma DLH.

 

 

Jesienne inspiracje

 
Podłoga utrzymana w ciepłej tonacji to jeden z najważniejszych elementów goszczących w przytulnych aranżacjach. Dzięki zróżnicowanej ofercie DLH, każdy może dobrać deski idealne do swoich potrzeb i cieszyć się przyjemną atmosferą nie tylko jesienią. Zwolennikom tego typu aranżacji dedukujemy parkiety pochodzące z kolekcji DECO LINE oraz ANTIQUE. Produkty linii DECO LINE odznaczają się gęstym usłojeniem i niepowtarzalną barwą. Ze względu na swój wyjątkowy wygląd, stanowią prawdziwą ozdobę pomieszczenia. W przytulnych stylizacjach pięknie zaprezentują się parkiety pokryte lakierem utwardzonym UV: HONEY w miodowym odcieniu, CHAMPAGNE imitującym surowe, naturalne dębowe drewno, WHISKY w ciepłej barwie brązu i COFFEE utrzymane w wyrazistej ciemnobrązowej tonacji oraz podłogi pokryte olejami naturalnymi w transparentnym i brązowym wybarwieniu, nadające stylizacji naturalnego uroku. W zależności od wizji projektowej, możemy zdecydować się na tradycyjne ułożenie desek, jak i na wzór jodełki francuskiej, która ostatnio przeżywa swój renesans, goszcząc w wielu współczesnych projektach wnętrz. Podłogi wchodzące w skład kolekcji ANTIQUE dedykowane są natomiast miłośnikom przytulnych wnętrz o rytualnej duszy. Dzięki wielu zabiegom wykańczającym, deski zyskują unikalny kolor i strukturę. W aranżacjach sprzyjających jesiennemu wypoczynkowi doskonale sprawdzą się parkiety RIVANER w ciepłym odcieniu dębiny, SHERRY utrzymane w tonacji brązu z delikatną domieszką czerwieni, VERSAILLES w jasnobrązowym wybarwieniu oraz ALHAMBRA w głęboko brunatnym kolorze. Wszystkie produkty wchodzące w skład kolekcji ANTIQUE odznaczają się zawiłym rysunkiem oraz dobrze widocznymi sękami.

 
Gdy na zewnątrz jest nieprzyjemnie, stworzenie nastrojowej atmosfery w zaciszu własnego domu odgrywa niebagatelną rolę. Zmiana wystroju, odpowiednie światło i nastrojowa muzyka mają bowiem ogromny wpływ na zachowanie harmonii oraz poprawę samopoczucia. Z podłogami DLH wykreowanie takiej przestrzeni jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze.