Osoby, którym zależy na najwyższej jakości i estetyce budynku, najczęściej decydują się na ręcznie formowane płytki i cegły klinkierowe. Ich estetyka często idzie w parze z wysoką ceną zarówno materiałów, jak i montażu. Mineralne płytki klinkierowe Elastolith odznaczają się najwyższą jakością, a przy tym pomagają zaoszczędzić zarówno koszta, jak i czas związany z łatwiejszym i szybszym montażem. System zyskuje coraz większe grono zwolenników głównie dzięki swej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne. Poza parametrami technicznymi ważną zaletą elewacji z mineralnej płytki klinkierowej Elastolith są także jej walory estetyczne. Nowoczesne okładziny, dobrze skomponowane z bryłą domu, mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność projektów.
Oszczędność czasu i pieniędzy
Na polskim rynku dostępna jest bogata oferta płytek elewacyjnych, ale większość z nich wymaga czasochłonnego montażu, który dodatkowo wiąże się z dużym nakładem pracy i pieniędzy. Zakup płytek klinkierowych często wiąże się z wydatkami na fugowanie, specjalne narzędzia i impregnację. Mineralne płytki klinkierowe Elastolith są najbardziej przyjaznym produktem budowlanym, dostępnym dla każdego, a przy tym zapewniają najwyższą jakość i najszerszą paletę barw, docenioną już przez architektów.
System Elastolith to wygodne rozwiązanie, które gwarantuje nam oszczędność czasu i pieniędzy. Klej jest jednocześnie fugą, nie musimy inwestować w dodatkowe narożniki czy produkty do zabezpieczania elewacji. Mineralne płytki klinkierowe Elastolith możemy bowiem odpowiednio doginać do kształtu narożnika. Nawet jeśli będziemy potrzebowali dociąć płytkę, dopasować ją do jakiegoś kształtu, łatwo wykonamy to za pomocą zwykłych nożyc. Elastolith to najlżejszy system elewacji na świecie, który pozwala na montaż płytek bezpośrednio na dociepleniu ze styropianu lub wełny mineralnej. Wyeliminowana została konieczność stosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej ze stali nierdzewnej, haków, konsoli oraz niezbędnych przy tradycyjnych rozwiązaniach dodatkowych fundamentów.
Bogactwo kolorów i faktur
Płytki klinkierowe Elastolith wykonywane są ręcznie od ponad 50 lat w tej samej manufakturze w Holandii. Wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne, a także struktura powierzchni każdej płytki są dziełem człowieka. Oznacza to, że każda z płytek różni się od innych, dając w efekcie końcowym tak samo naturalny wygląd ściany jak ręcznie formowana cegła. Dodatkowo Elastolith ma w swojej ofercie ponad 8000 kolorów płytek klinkierowych, a także daje nam możliwość indywidualnego odwzorowania kolorystyki oraz struktury na życzenie.
Mineralna płytka klinkierowa Elastolith stanowi idealną propozycję na stworzenie elewacji doskonałej. Zwolennicy nowoczesnych stylizacji z pewnością zdecydują się na wykorzystanie płytek klinkierowych, dostępnych nie tylko w standardowych odcieniach, ale też w różnych tonacjach szarości, beżu, a nawet czerni. Tradycyjne elewacje, stylizowane na postarzały mur, można z powodzeniem odtworzyć dzięki zastosowaniu mineralnych płytek klinkierowych Elastolith o estetyce ręcznie formowanej cegły, charakteryzującej się czerwonobrązową kolorystyką oraz nieregularną strukturą.
Estetyka i jakość bez kompromisów
Niewielka grubość oraz minimalna waga płytek klinkierowych Elastolith rozwiązują większość problemów, na które natrafiają architekci i konstruktorzy przy projektowaniu docieplania różnego rodzaju budynków, w tym starych kamienic. System Elastolith składa się tylko z dwóch elementów: mineralnej płytki klinkierowej oraz kleju, który jest jednocześnie fugą. Montaż, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, rozpoczynamy od góry ściany. Pozwala to na zachowanie całej elewacji w czystości oraz zaoszczędzenie czasu związanego z fugowaniem. Fugi wykonuje się od razu, na bieżąco, poprzez rozprowadzenie nadmiaru kleju po krawędziach płytek płaskim pędzlem. System nie wymaga także impregnowania, ani żadnej innej formy zabezpieczania przed warunkami atmosferycznymi, ponieważ dzięki naturalnym materiałom i najwyższej jakości jest odporny na uderzenia, mróz i promienie UV.
Wygląd naszej elewacji tworzy wizytówkę domu i podkreśla jego charakter. Płytki klinkierowe Elastolith gwarantują wieloletnią trwałość, pozwalają zmienić wizerunek domu, zabezpieczają go przed uszkodzeniami i pogodą, a bogata oferta kolorystyczna i różnorodność wzorów może odmienić wygląd naszych ścian. Decydując się na modną elewację z mineralnych płytek klinkierowych Elastolith, nie musimy rezygnować z wysokich parametrów technicznych. System sprosta naszym oczekiwaniom zarówno pod względem estetycznym, jak i jakościowym, dając gwarancję na lata.
Produkty Elastolith dostępne są m.in. w sieci marketów OBI, PSB oraz PSB Mrówka.