Morze, piasek, słońce to elementy idealnych wakacji, jak z pocztówki! Wakacje z dzieckiem, mimo że nie gwarantują w pełni beztroskiego odpoczynku, mogą stać się wyjątkową przygodą dla Ciebie i twoich bliskich. Odpowiednie przygotowanie się do rodzinnego wyjścia na plażę, pozwoli zachować spokój ducha i miło spędzić czas. My podpowiadamy, co spakować do plażowej torby.

Wasz własny grajdołek

Mimo, że dziecko na ogół pozostaje w nieustannym ruchu i trudno oczekiwać, by spokojnie leżało czy siedziało przez dłuższą chwilę, koniecznie zabierz na plażę matę lub koc. Łatwo je wytrzepiesz z  piasku, a podczas plażowania będzie to Wasze terytorium. Dobrym pomysłem są także lekkie, składane krzesełka plażowe dla maluchów. Nie przesadzaj z parawanami! Nie musisz odgradzać się od świata, by miło spędzić czas. Lepiej zabierz mały namiocik plażowy lub stabilny parasol, który osłoni dziecko od wiatru i słońca. Zapewni też bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i zabawy, dając przy okazji odrobinę prywatności podczas czynności higienicznych. Uwaga! Ręcznik z motywem ulubionego bohatera lub postaci z bajki to zawsze doskonały wybór!

Filtr przeciwsłoneczny i kapelusz

Ochrona przed słońcem to absolutna podstawa! Zaopatrz się w dobry filtr, który szybko się wchłania i jest wodoodporny. Dziecięca skóra jest szczególnie delikatna, dlatego najlepszy będzie produkt z  ochroną SPF 50. Uwaga! Smarowanie kremem powtarzamy! Najpierw co najmniej na 20-30 minut przed wyjściem na słońce, a potem kilkukrotnie w trakcie plażowania, zwłaszcza po kąpieli. Koniecznie spakuj kapelusz, czapkę z daszkiem lub bawełnianą chustkę dla dziecka. Wybieraj te z przewiewnych, naturalnych materiałów lub nowoczesnych tkanin z filtrem przeciwsłonecznym. Ważne, by nakrycia głowy osłaniały nie tylko twarz, ale także kark dziecka. Uzbrój się jednak w cierpliwość, bo maluchy nie zawsze chętnie „współpracują” z czapkąJ.

Babki i zamki

Zabawa to nieodłączny element dziecięcej codzienności dlatego, jeśli marzy ci się chwila dla siebie, pamiętaj o plażowych akcesoriach. Wiaderko, łopatka, kilka foremek to absolutny must have. Niech dziecko samo wybierze, co chce zabrać nad wodę. Umówcie się, że do jego obowiązków będzie należało codzienne zbieranie i noszenie zabawek na plażę. Przekonasz się, że z początkowej wielkiej torby, w po kilku dniach zostanie zaledwie kilka sztuk do dźwigania.

Mały, dmuchany basenik

Dla ochłody, trochę wody!  Jeśli Twoje dziecko jest zbyt małe, aby korzystać z uroków morza, zabierz ze sobą na plażę mały dmuchany basenik. Zabawa w wodzie będzie dla malucha niezapomnianą atrakcją, a ty zyskasz możliwość pełnej kontroli nad jego bezpieczeństwem.

Woda i przekąski

W upalne dni dzieci, podobnie jak dorośli, potrzebują dużej ilości wody. Zwróć uwagę, w czym podajesz napój maluchowi. Najlepiej sprawdzi się bidon z wąską słomką – ochroni zawartość butelki przed kontaktem z owadami, brudem i piaskiem. Pamiętaj też o przekąsce, dostosowanej do upałów. Podczas rodzinnego plażowania idealnie sprawdzą się wafle Familijne w wersji tradycyjnej i gofrowej. Nie mają polewy, więc nie grozi wam czekoladowa katastrofa! Do wyboru mnóstwo smaków – od owocowych po kakaowe, śmietankowe, karmelowe, waniliowe…  dla każdego, coś dobrego! Teraz chrupiąc Familijne możesz przy okazji wygrać gotówkę w loterii „Chrupnij kasę!”. Do końca lipca w codziennej puli do wygrania jest 50 x 50 zł, a w wielkim finale zostanie rozlosowane aż 50 tys. złotych. Szczegóły na www.promocjafamilijne.pl.