Jak kupić dobrej jakości pellet i na co każdy powinien zwracać uwagę przy jego wyborze? 

 

Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym zakup odpowiedniego rodzaju pelletu nie tylko korzystnie wpłynie na środowisko, ale także na pracę kotła:

 

 

  • Nazwa

 

Bardzo ważnym jest, aby opakowanie zawierało dane, takie jak pełna nazwa produktu, nazwa producenta czy też dystrybutora, jego adres oraz podstawowe parametry produktu.

 

 

  • Znak jakości

 

Na etykiecie produktu certyfikowanego powinniśmy znaleźć znak jakości wraz z numerem rejestracyjnym właściciela – czyli logotyp ENplus (np. PL049 lub PL325), bądź Dinplus (np. 7A325).

 

 

  • Średnica

 

Podstawowe parametry pelletu, takie jak wartość opałowa, zawartość wilgoci oraz popiołu, a także gęstość nasypowa to istotne dane do prawidłowych ustawień kotła.

 

 

  • Parametry

 

Pamiętaj, że certyfikowani producenci często podają parametry wynikające z minimalnych wymagań normy EN 17225-2. W celu uzyskania dokładnych parametrów należy zwrócić się do producenta, który posiada wyniki badań z akredytowanego laboratorium.

 

 

  • Dodatkowe informacje

 

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe informacje o prawidłowym przechowywaniu oraz sposobie użytkowania pelletu – podkreśla Marcin Łazicki z firmy Maximer.