Zmarszczki to nie jedyna oznaka starzenia, z jaką każdy z nas musi się zmierzyć. Spadek elastyczności skóry prowadzi bowiem też do jej opadania i utraty młodzieńczego owalu twarzy. Jak sobie z tym poradzić w możliwie skuteczny, a zarazem jak najmniej inwazyjny sposób?

Zmiana rysów twarzy a konkretnie utrata jej owalu to charakterystyczna oznaka starzenia, będąca efektem rozluźnienia włókien kolagenowych oraz spadku zawartości tkanki tłuszczowej. Najprędzej widać ją w obszarze żuchwy, gdzie działająca na skórę grawitacja powoduje jej obwiśnięcie. Właśnie wraz z pojawieniem się tzw. „chomików”, które nadają twarzy smutny wyraz, tracimy młodzieńczy owal twarzy. Jak zniwelować ten skutek spadku elastyczności skóry, która wraz z wiekiem zaczyna „obwisać”? Za skuteczne metody uchodzą nici liftingujące i lifting chirurgiczny. Wiele osób, ze względu na konieczność rekonwalescencji, nie ma jednak na nie czasu.

W takiej sytuacji idealną alternatywą jest Endolift – jednorazowy zabieg dający natychmiastowy efekt. Endolift jest nowoczesnym zabiegiem laserowym, który wypowiedział wojnę inwazyjnej i bolesnej chirurgii plastycznej. Na czym polega jego unikalność? Jak to możliwe, że decydując się na ten zabieg, do gabinetu wchodzimy z „drugim podbródkiem” – wychodzimy bez, a gdy wchodzimy z „chomikami” – wychodzimy z idealnym, młodym owalem twarzy?

Endolift – zabieg nowej generacji

Bez wstrzykiwania obcych substancji i naruszania bariery skóry – Endolift daje znakomite efekty porównywalne do liftingu, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym. Jak to możliwe? Otóż jest to zasługą połączenia technologii redukujących objętość i wypełniających, które pozwala na modelowanie nawet problematycznych obszarów twarzy. Dzięki temu zabiegowi mamy szansę odzyskać tzw. trójkąt młodości, czyli owal twarzy w kształcie litery V, która z wiekiem zaczyna się odwracać i zaburza złotą proporcję młodego wyglądu.

Zabieg wykonywany jest laserem diodowym LASEmaR 1500 L o długości fali 1470 nm, pochłanianej tak przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu używane są cienkie mikrowłókna światłowodowe, które pozwalają dotrzeć z energią dokładnie tam, gdzie to potrzebne. Oznacza to brak konieczności generowania wysokiej energii świetlnej, co czyni zabieg bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym.

Jak dokładnie wygląda i działa zabieg? Wykonywany jest on przez lekarza medycyny estetycznej i nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Pod skórę wprowadzane jest włókno mikro-optyczne, które pozwala oddziaływać i na skórę, i na tkankę tłuszczową. W ten sposób laser doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz wywołuje termiczny efekt lipolityczny.

Idealny owal twarzy ekspresowo

Laser LASEmaR 1500 L w jednej chwili niszczy miejscowo zgromadzony tłuszcz, jednocześnie stymulując wytwarzanie kolagenu, dzięki któremu skóra jest napięta i jędrna w miejscu wykonywania zabiegu. Jakie możliwości daje zabieg Endolift w praktyce? W ciągu jednej wizyty, bez czasu rekonwalescencji i bezboleśnie można wykonturować twarz, co przed wprowadzeniem urządzenia do gabinetów medycyny estetycznej było niemożliwe. Można powiedzieć, że z Endoliftem powrót do młodzieńczego wyglądu można osiągnąć „w przerwie lunchowej”.

Dziś jeden zabieg wystarcza, by ekspresowo pozbyć się drugiego podbródka, zlikwidować tzw. „chomiki”, usunąć znienawidzone worki pod oczami, a nawet wymodelować sylwetkę. Endolift pozwala bowiem przeprowadzić mało inwazyjny lifting pośladków, zniwelować nadmierną ilość tłuszczu nad kolanami czy wymodelować uda do wymarzonego kształtu.